A Szegedi Dózsa György Általános Iskolában lehetőség nyílt az ÉLD+ Élménysport Diákoknak program megvalósítására, melynek keretében egy OCR akadálypálya került felállításra a tornacsarnokban. A tanulók - kicsik és nagyok – rendkívüli módon élvezték a feladatokat.
A Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum a tanév második félévében sikeresen rendezte meg a magyar–spanyol két tanítási nyelvű gimnáziumok éves országos találkozóját, az ENIBE-t. A fődíjként átadott két trófeát az intézmény művészeti tagozatára járó diákok készítették.
A Szegedi Városi Kollégium székhelyén és tagintézményeiben vidám közösségi események, ötletgazdag programok járultak hozzá, hogy pozitív élmények segítségével diákjaik feltöltődjenek, oldódjon a bennük felgyülemlő stressz és erősödjön a boldogságfaktor.
A Víz Világnapján is különböző iskolai programok igazolták: a pedagógiai eszközök, rendezvények lehetnek különbözőek, de a cél közös. A fenntarthatóság kérdése, a víz szerepe, a vízkészletek veszélyeztetettségének csökkentése, a környezetvédelmi törekvések kiemelten hangsúlyosak minden köznevelési intézmény nevelő-oktató munkájában.
A Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskola idén tizedik alkalommal rendezte meg hagyományos gálaműsorát. Az eseményen az 1., 4., 5. és 8. évfolyam tanulói léptek színpadra, akik színes és változatos műsorral járultak hozzá a jubileumi hangulathoz.
Az Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fontos Sándor Tagintézményében idén a névadóról való megemlékezés hagyománya az alapfokú művészeti oktatás bevezetésének 30. évfordulójával párosult. Kulturális találkozóval és versennyel ünnepelt az intézmény közössége.
A bordányi Ádám Jenő Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 1. és 2. osztályos diákjai márciusban Vadadi Adrienn műveivel ismerkedtek. A helyi könyvtár szervezésében megvalósuló író-olvasó találkozó után a könyvkölcsönzések is megszaporodtak.
A Szegedi Jerney János Általános Iskola kisdiákjai - a Gergely-járás néphagyományát felele-venítve - vidám énekszóval buzdították iskolakezdésre az óvodásokat. Egyebek mellett citera-szóval kísért népdalok és versek szerepeltek abban a kedves kis műsorban, amely remek szóra-koztatást nyújtott a nagycsoportosoknak.
Az 1848-49-es szabadságharc történéseiről, a március 15-ei nemzeti ünnepünkről minden köznevelési intézményben megemlékeztek. Különböző helyszíneken, más-más pedagógiai módszerek segítségével, de mindenhol „1848–49 hangján” szóltak.
A Szegedi Orczy István Általános Iskola 6.a és a 7. osztályos tanulói fenntarthatósági küldetésen vettek részt. Budapesten, a Planet Heroes élményprogramján jártak, ahol heroikus küzdelemben legyőzhették a rettegett „Szuperfogyasztót”.