Zeneiskolai fejlesztés Kaposváron

Publikálva: 2016. április 21.

A Kaposvári Liszt Ferenc Zeneiskola 14,7 millió forintértékben vásárolt hangszereket és egyéb eszközöket a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ és Kaposvár Megyei Jogú Város önkormányzata közötti együttműködés keretében.

Pölöskei Gáborné, az intézményfenntartó központ elnöke a tegnapi sajtótájékoztatón kitért arra, hogy az intézményfenntartás az önkormányzatokkal együttműködve lehetséges csak. Az iskola a város része, amely a helyi lakosságot és gyerekeket szolgálja. Ezt az önkormányzattal együttműködve kell tenni, úgy, ahogy Kaposváron is történik. Sok helyen viszont gondot okoz a fenntartás és a működtetés szétválasztása. A kritikákból le kell vonni a tanulságokat, és újra kell gondolni a folyamatokat, jelenleg ez történik – tette hozzá az elnök. Pölöskei Gáborné a szervezetről elmondta: az állami fenntartás nem szűnik meg, az új fenntartó július elsejétől kezdi meg a működését, amelyben terveik szerint sokkal nagyobb hatáskörrel fognak rendelkezni az igazgatók, mint eddig. Az a cél, hogy hatékony, dinamikus és szolgáltató szemléletű fenntartói szervezet jöjjön létre. Mint fogalmazott - a tartozások rendezése is ütemezetten történik, a 70 százalékát már kifizette a szervezet. Az elnök mintaértékűnek nevezte a kaposvári modellt, és az ottani zeneiskolában megvalósult együttműködést. Kitért arra is, hogy az alapfokú művészeti iskolákban több mint 2 milliárdos, uniós forrásból megvalósuló fejlesztés várható, a köznevelési rendszerre pedig jövőre mintegy 100 milliárddal többet fordít a kormány.

Szita Károly polgármester, a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke ünnepi beszédében köszönetet mondott Pölöskei Gábornénak, az állami intézményfenntartó elnökének, hogy megtisztelte a rendezvényt. Kiemelte: 50-50 százalékban felelős az intézményekért a fenntartó és a működtető.

A megvalósult beruházással kapcsolatban megemlítette, hogy a zeneiskolában régóta nem tudtak hangszert vásárolni, ezért született az a döntés, hogy fele-fele arányban a működtető és a fenntartó biztosítja a szükséges forrást. Hangsúlyozta: mint azt a helyi példa is bizonyítja, lehetséges a mintaszerű együttműködés a fenntartó és a működtető között. Közölte azt is, hogy az állami fenntartás megadja azt a biztonságot minden magyarországi gyermek számára, hogy lakóhelytől függetlenül ugyanazt a tudást és szolgáltatást kapja meg.

 

Menü

Klebelsberg Központ

EFOP_Plusz-5.3.1-24-2024-00001 Projekt

EFOP-4.1.11-21-2021-00001 Projekt

EFOP-3.1.11-19-2020-00001 projekt

Rászoruló Személyeket Támogató Operatív Program (RSZTOP)

DIGITÁLIS KOMPETENCIA FEJLESZTÉSE

ÚTRAVALÓ ÖSZTÖNDÍJPROGRAMOK EFOP-3.1.4-15-2015-00001 VEKOP-7.3.1-17-2017-00001

Energiahatékonysági fejlesztések az iskolákban

A kora gyermekkori intervenció ágazatközi fejlesztése

Köznevelés az iskolában

Informatikai fejlesztések az iskolákban

Társadalmi Megújulás Operatív Program az iskolákban

Köznevelés Állami Fenntartóinak Folyamat-egységesítése és Elektronizálása (KAFFEE)

Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára RRF-1.2.1-2021-2021-00001

Előkészítés a Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára RRF-1.0.0-2021-00002

DIMOP_PLUSZ-4.1.1-23-2023-00001

Általános Adatkezelési Tájékoztató

Navigáció