Egészségkommunikáció és vízi ügyességfejlesztés a hétpróbázó gyerekek hétvégéjén

Publikálva: 2015. június 8.

A Búvár Kund és „Hogyan mondjam el neked?” próbákon országszerte 288 iskola tanulói vettek részt. A Teljes körű iskolai egészségfejlesztés című uniós projekt keretében szervezett Hétpróba eseménysorozat újabb állomásán a gyerekek a vízi sportokat és az egészségkommunikáció alapjait ismerhették meg.

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ és a Nemzeti Egészségfejlesztési Intézet közös projektjében a Hétpróba elnevezésű programsorozat utolsó eseménye a „Hogyan mondjam el neked?” és a Búvár Kund-próba volt, mely a múlt hétvégén országszerte 18 helyszínen 288 iskola részvételével zajlott. 

„A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ célja a Hétpróbákkal, hogy a gyerekek már iskolás korban megismerjék és megszeressék a különféle sportokat, és a rendszeres mozgás felnőtt korukban mindennapjaik része legyen.” – emelte ki Iványi Bálint a projekt intézményi projektvezetője.

A Búvár Kund-próbán résztvevő 6-7. osztályos gyerekek ügyességi vízi feladatokban próbálhatták ki magukat. A hétvégi program arra is lehetőséget adott, hogy a tanulók megismerjék az evezést, kajak-kenuzást, emellett a sárkányhajózásra is jelentkezhettek az egyes helyszíneken. A program során a résztvevők vízi jártassági ismeretekkel is gazdagodtak.

A Búvár Kund-próba mellett az egészségkommunikációt előtérbe helyező „Hogyan mondjam el neked?” próba lényege volt, hogy a gyerekek osztálytársaiknak, kortársaiknak fogalmazhatták meg mit jelent számukra az egészség és a mozgás. A tanulók az egészséges életmóddal kapcsolatos üzeneteiket flashmob, interjúk, képregény, plakát készítésével tehették közzé. 

„Az egészséges életmódhoz nagyban hozzájárul a sport, és a Teljes körű Iskolai Egészségfejlesztés című projekt egyedülálló módon hívta fel erre a figyelmet. Örülök, hogy közel 25 000 gyermek ismerhette meg a mindennapos mozgás jelentőségét, miközben játékosan sajátított el fontos ismereteket. A „Hogyan mondjam el neked?” próba pedig abban segített, hogy ezt a tudást tovább adhassák társaiknak.” – tette hozzá Bíró Csaba, a projekt szakmai vezetője.

A Teljes körű iskolai egészségfejlesztés projekttel (TIE Program) a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ célja volt, hogy a résztvevő általános iskolák tanulói számára elérhetővé tegye az egészséges életmódhoz nélkülözhetetlen tudást és ismereteket, a gyerekek figyelmét a mindennapos testmozgásra irányítva. A megvalósító két intézmény a 2014/2015. tanév tavaszi félévében az egészséges életmódhoz kapcsolódó programokat – ahol többek között az ivóvízfogyasztás népszerűsítése, a helyes táplálkozás, vagy a test- és száj higiénével kapcsolatos ismeretek átadása történt – és élményekben gazdag Hétpróba eseményeket szervezett. 

A Hétpróbákról, az egészségfejlesztési programokról és kutatásokról a projekt folyamatosan frissülő honlapján a http://egeszseg.hu/web/tie/fooldal oldalon további információk olvashatók.

Menü

Klebelsberg Központ

EFOP_Plusz-5.3.1-24-2024-00001 Projekt

EFOP-4.1.11-21-2021-00001 Projekt

EFOP-3.1.11-19-2020-00001 projekt

Rászoruló Személyeket Támogató Operatív Program (RSZTOP)

DIGITÁLIS KOMPETENCIA FEJLESZTÉSE

ÚTRAVALÓ ÖSZTÖNDÍJPROGRAMOK EFOP-3.1.4-15-2015-00001 VEKOP-7.3.1-17-2017-00001

Energiahatékonysági fejlesztések az iskolákban

A kora gyermekkori intervenció ágazatközi fejlesztése

Köznevelés az iskolában

Informatikai fejlesztések az iskolákban

Társadalmi Megújulás Operatív Program az iskolákban

Köznevelés Állami Fenntartóinak Folyamat-egységesítése és Elektronizálása (KAFFEE)

Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára RRF-1.2.1-2021-2021-00001

Előkészítés a Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára RRF-1.0.0-2021-00002

DIMOP_PLUSZ-4.1.1-23-2023-00001

Általános Adatkezelési Tájékoztató

Navigáció