Sikeres tanévet zártak a fazekasosok

Publikálva: 2023. július 18.

Igazán eredményes tanévet tudhatnak maguk mögött a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákjai és pedagógusai. A 2022/23-as tanévben számos hazai és nemzetközi versenyen mérték össze tudásukat és értek el kiváló helyezéseket.

OKTV-eredmények (2022-23 tanév)

A 2022-2023 tanévben 221 fazekasos diák nyújtott be, összesen 483 jelentkezést az OKTV-re, 19 tantárgy, 26 kategóriájába. Az első fordulókból 129-en jutottak tovább, a döntő fordulóig 95-en jutottak el. A döntő fordulóban 16 tantárgyból, összesen 19 kategóriában vettek részt diákjaink.

1. helyezett lett 6 diákunk;
2. helyezett lett 3 diákunk;
3. helyezett lett 4 diákunk;
4. helyezett lett 3 diákunk;
5-10. hely között végzett 16 diákunk.

Az eredmények részletes felsorolása külön anyagban szerepel honlapunkon.

Pedagógusaink kitüntetései (2022-23 tanév)
Dobos Sándor Pro Progressio Pécsi Eszter Díj
Hujter Bálint ,,Év szerzője" díj (Typotex)
Lenger Dániel ,,Év szerzője" díj (Typotex)
Nagy Piroska Mária BM Kiváló Versenyfelkészítő-díj
Ádám Réka BM Kiváló Versenyfelkészítő-díj
Péli Ágota BM Kiváló Versenyfelkészítő-díj
Zele János BM díj Versenyszervezésért

Európai Fizikai Diákolimpia (EuPhO)

Idén Hannoverben rendezték meg Európa legnagyobb fizikaversenyét, melyen a magyar csapatot öt fiatal alkotta.

A csapat fazekasos tagjainak eredményei:

Molnár Barnabás végül nem ért el érmes helyezést, de természetesen ő is helyt állt a megmérettetésen.

3. Vándor Viadal - 2. helyezés

A 3. VándorViadal országos döntőjébe a 130 benevezett csapatból 20 jutott tovább. A csapat tagjai 7-9. évfolyamos diákokból álltak. A döntőbe jutáshoz 5 online elméleti és gyakorlati fordulón keresztül vezetett az útjuk. Matematikai, történelmi és földrajzi kérdéseket kellett megoldaniuk, valamint szervezni kellett közös kerékpáros túrát is.

A Fazekast a Rókamanguszta nevű csapat képviselte: Desics Lola 9.d, Urspringer Frida 9.d, Dulácska Dániel 9.c, Keresztesi-Kiss Gergely leendő 9.a. Az egy héten át tartó verseny Parádon zajlott.

Az elméleti feladatokon kívül fizikális erőt igénylő kihívásokat is kellett teljesítenie a csapatnak: éjszakai zivataros túra, a recski munkatábor megismerése, a Siroki várban zajló kuruc-labanc összecsapás, evezés supon, vöröskeresztes ismeretek alkalmazása és újraélesztés.
A végső, négyes döntőben sorverseny, elméleti feladat és a fazekasos tanárok számára ismerős, tojás reptetős feladat volt a kihívás számukra. Szuper teljesítés után, sajnos az egyik ledobott tojásuk összetört, ezzel a második helyen végeztek. Nyereményük az életre szóló élmények mellett egy egyhetes vízitúra lesz.

Gratulálunk a csapat tagjainak és a felkészítő tanároknak, Koczka Anikónak és Lak Erzsébetnek!

64. Nemzetközi Matematikai Diákolimpia (IMO)

A Japánban megrendezett 64. Nemzetközi Matematikai Diákolimpián kitűnően szerepeltek tanulóink:

A csapatot Harangi Viktor, volt fazekasos diák (2002C) vezette, a csapatvezető-helyettes Dobos Sándor kollégánk volt. Zahorsky Ákos volt diákunkat (2018C) koodinátornak hívták meg a versenyre.

34. Nemzetközi Biológiai Diákolimpia (IBO)

A magyar csapat három ezüstérmet és egy bronzérmet szerzett a 34. Nemzetközi Biológiai Diákolimpián, ami az Egyesült Arab Emírségekben, Al Ainban került megrendezésre.

A csapat fazekasos tagja volt Barna-Lázár Anna, aki bronzérmet szerzett.

A csapatot kísérő, a feladatokat magyarra fordító és lektoráló tanári csapat tagja volt Erős-Honti Zsolt kollégánk is.

32. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia

Iskolánk sikeresen vett részt az OTIO idei intézményi pályázatán, ezzel hazánk 12 legeredményesebb, innovatív középiskolájának egyike lett.

A díjazott iskolák 1 millió Ft-os díjban részesültek.