Pedagógus továbbképzés a Bárcziban

Publikálva: 2018. szeptember 7.

A Budapesti Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola Készségfejlesztő Iskola pedagógusai augusztus 30-án egy különleges továbbképzésen vehettek részt. Craig Quat nemzetközi hírű zsonglőr és Gallyas Veronika, a Magyar Zsonglőr Egyesület alapítója tartottak interaktív előadást a cirkuszpedagógia készségfejlesztő hatásáról.

A cirkuszpedagógia és a „szociális cirkusz” elnevezésű nevelési módszer egészen fiatal pedagógiai irányzatok, hazánkban is utóbbi időben kezdenek teret hódítani. Az élményközpontú, cirkuszi eszközöket alkalmazó, az együttműködési készséget is hatékonyan fejlesztő nevelési módszer, eleinte a hátrányos helyzetű gyermekek beilleszkedését könnyítette meg. 

A tréningen a pedagógusok saját maguk is megtapasztalták, hogy a zsonglőreszközök milyen sokrétű fejlesztőeszközökké válhatnak szakértő kezekben.

 nemzetközi hírű zsonglőr interaktív tréningjén kollégáink nemcsak megfigyelhették, de maguk is megtapasztalhatták, hogy a zsonglőreszközök hogyan dolgoztatják meg az ember teljes idegrendszerét, és hogyan serkentik működésére agyunk különböző területeit. Mint arról a jelenlévők maguk is meggyőződhettek a zsonglőreszközök a belső ritmusérzék, a koncentráció, a reflexek és a mozgáskoordináció fejlesztésben egyaránt hatékonyak.

A "juggle board" Craig Quat saját fejlesztésű eszköze

Az amerikai zsonglőr ezúttal saját találmányát, a juggle boardot, vagyis a zsonglőrtáblát mutatta be részletesebben a tréning résztvevőinek. Az öt sínből álló eszköz segítségével a gyermekek megtapasztalhatják, mekkora erővel és hogyan kell a labdát meglökniük ahhoz, hogy az egyenesen guruljon végig a sínen. A különböző feladatokkal az agy más-más területei, többek között a jobb és bal kéz koordinálásáért, a reflexekért, sőt a nyelvi és matematikai gondolkodásért felelős részek is megmozgathatók. Mindeközben oda kell figyelni a partnerre is, így a koncentráció mellett a játékos és igazi élményt nyújtó feladatok elvégzésével a társas együttműködés képessége is fejlődik.

Forrás: Budapesti Bárczi Gusztáv Óvoda, Általános Iskola Készségfejlesztő Iskola 

Menü

Navigáció