Az elmúlt időszakban uniós források felhasználásával nagyszabású épületkorszerűsítési munkálatok fejeződtek be a Szeged és Térsége Eötvös József Gimnázium, Általános Iskola Weöres Sándor Általános Iskolájában, a Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában, a Tabán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában, valamint a Szegedi Bonifert Domonkos Általános Iskolában.

A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében – az önkormányzat kiegészítő hozzájárulásával – közel 2 milliárd (iskolánként mintegy félmilliárd) forintból újulhatott meg a négy szegedi intézmény. A 2018-ban kezdődő munkálatok során az épületek energetikai célú modernizálása valósult meg, mely egyebek között a nyílászárók cseréjére, az épületetek hőszigetelésére, a tetők szigetelésére, a fűtési rendszer korszerűsítésére, külső és belső felületek festésére, energiatakarékos világítótestek és napelemek felszerelésére terjedt ki.

A TOP 4-ek közül 3 intézményben, a Weöresben, a Tarjániban és a Tabánban április hónap folyamán került sor az épületek ünnepélyes átadására, a Bonifert pedig a közeljövőben tervezi annak megszervezését.

Valamennyi átadó ünnepség egy-egy jeles iskolai eseményhez kapcsolódott: a Weöresben a Weöres7 keretében rendezték meg, a Tarjániban a Tehetség Hete rendezvénysorozatot zárta, a Tabánban pedig a hagyományos Tabán Est része volt.

Plesovszkiné Ujfaluczki Judit, a Szegedi Tankerületi Központ igazgatója az épületátadások során elmondta, hogy az infrastrukturális fejlesztések az önkormányzat és tankerület hatékony együttműködésén alapultak. A felújítási munkálatok a szorgalmi idő alatt is zajlottak, nem kis feladat elé állítva a tantestületeket, a technikai dolgozókat és a tanulóifjúságot, akiknek példás hozzáállása jelentős mértékben segítette a sikeres kivitelezést. Igazgató asszony kiemelte a város, valamint az iskolafenntartó közötti további partneri együttműködés fontosságát, és méltatta az iskolák pedagógusainak értékteremtő munkáját.

A felújított iskolákat Dr. Botka László, Szeged város polgármestere adta át hangsúlyozva, hogy az önkormányzat a megvalósított beruházásokkal XXI. századi feltételeket kívánt biztosítani a magas színvonalú nevelő-oktató munkához.

Az ünnepélyes rendezvények során elhangzott további beszédek is azt igazolták, hogy a felújítás valamennyi résztvevőjének a célja közös volt: a megszépült épületek a jövő generációjának oktatásához biztosítanak modern körülményeket, a fejlesztések minden egyes mozzanata gyermekeinkért történt!