A Terézvárosi Magyar-Angol, Magyar-Német Két Tannyelvű Általános Iskola 6. b osztálya a Víz világnapja alkalmából látogatást tett a Gruber József víztárolóban, amely Budapest legnagyobb víztároló medencéje. Nevét Gruber József gépészmérnökről kapta.
Az intézményes vízellátás 1868-ban kezdődött meg Budapesten. A Gellért-hegy keleti oldala volt a legideálisabb helyszín a víztároló létesítésére: beépítetlen terület volt, ami az építkezés szempontjából nem elhanyagolható szempont. Magassága révén szabadeséssel lehetett Budapest csaknem egész területére eljuttatni a vizet.

A víztárolónak fontos szerepe van Budapest folyamatos vízellátásában, ugyanis a nappali időszak fokozott vízigényét az éjszakai időszakban feltöltött tároló segít kielégíteni.

A medencék alakja két, egymással szemben álló, összetolt zongorára hasonlít.

Ebből a kialakítási technikából kifolyólag a víz folyamatosan áramlik – ez a kiépítési módszer megakadályozza a víz minőségének romlását. Az ivóvíz a Szentendrei-sziget és a Csepel-sziget kútjaiból érkezik először a békásmegyeri szivattyúházba, majd onnan hatalmas átmérőjű csővezetékeken keresztül jut a Gellért-hegyi víztárolóba. A két legnagyobb medence 2x40 000 köbméter tárolási kapacitással rendelkezik

Forrás: Terézvárosi Magyar-Angol, Magyar-Német Két Tannyelvű Általános Iskola