Országos Elektronikus – zenei Találkozó és Verseny a STAMI-ban

Publikálva: 2018. május 16.

A Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola idén kilencedik alkalommal rendezte meg Sándorfalván hagyományos Országos Elektronikus-zenei Találkozóját és Versenyét.

A Szegedi Tankerületi Központ által is támogatott találkozóra ebben az évben kilenc intézményből 63 diák jelentkezett. Érkeztek vendégek Apagyról, Bajáról, Csongrádról, Mezőkövesdről, Miskolcról, Nyíregyházáról, Szegedről, Szentesről, Tuzsérról, de a vendéglátó sándorfalviak is aktívnak bizonyultak.

A rendezvény célja a szintetizátort, zongorát és kamara csoportokat oktató kollégák, illetve az ezen a tanszakokon tanuló diákok szakmai fórumát megteremteni. A térségben egyedülálló kezdeményezés már hagyománnyá nőtte ki magát, a versennyel egybekötött konzultációra az ország különböző területéről mutatkozott érdeklődés.

A rendezvényt Búza Katalin alpolgármester asszony nyitotta meg külön is kiemelve, milyen nagy érték az, hogy érzelmeinket szavak nélkül, a zene segítségével is kifejezhetjük.

Kaszás László, a Sándorfalvi Térségi Alapfokú Művészeti Iskola vezetője köszöntőjében a nap „találkozó” jellegét hangsúlyozta, amely tanár és diák számára egyaránt hasznos fórum.

A szakmai értékelést Kovács Gábor (előadóművész, zenetanár, a Kovács-Keyboard Iskola szerzője), Mits Márton (előadóművész, Kodolányi János Főiskola Jazz Tanszék), Blaho Attila (zenetanár, előadóművész, zeneszerző), valamint Dr. Polgár Gyula (előadóművész) végezték.

A zsűri elnöke értékelőjében kiemelte, milyen fontos a mai világban zenét tanulni, hiszen míg a növendékek kortársainak többsége a számítógépek, okostelefonok és internet világában tölti el a szabadideje nagy részét, addig a jelenlévők hangszerek között, kitartó gyakorlással teszik ezt. Megerősítette a diákokat abban, hogy a befektetett munka meghozza majd a maga eredményét.

Az estébe nyúló találkozón részt vevő tanulók, valamint felkészítő tanáraik, hozzátartozóik érdeklődve hallgatták meg a jobbnál jobb produkciókat. A zsűri döntése alatt Tabatabai Nejad Flóra és a Florists együttes szórakoztatta a nagyérdeműt, majd a hosszúra nyúló értékelés alatt spontán „örömzenélés” alakult ki a különböző településről érkezett diákok között. A rendezvény alatt a STAMI képzőművész tanulóinak kiállítása is megtekinthető volt. A versenydarabok bemutatása után a zsűri és a felkészítő tanárok szakmai konzultációja következett.

A 10. évfordulójához közeledő zenei rendezvény – az előző évekhez hasonlóan – ezúttal is eredményesen zárult.

Menü

Navigáció