Nemzetközi néprajzi vetélkedő az Arany János Általános Iskolában

Publikálva: 2017. november 15.

A neves táncfolklorista, Dr. Martin György születésének 85. évfordulója, valamint Tápé híres népművésze, Ács György halálának 50. évfordulója alkalmából nemzetközi néprajzi vetélkedő megrendezésére került sor a Szegedi Arany János Általános Iskolában.

A 2017. november 10-én megvalósuló rendezvény fővédnöke Kalmár Ferenc, Magyarország szomszédságpolitikájának fejlesztéséért felelős miniszteri biztosa volt.

 

A vetélkedőn Szegedről a Szegedi Arany János Általános Iskola, a Dr. Martin György Alapfokú Művészeti Iskola Zsendice csoportja, valamint a Szeged Táncegyüttes Bodzavirág csoportja képviseltette magát.

A meghívottak között szerepeltek Mezőtelegd, Temesvár és Végvár táncosai. A határon túlról érkezett csoportot Szoboszlai Gáspár István, a Bihar Megyei Tanács jogi és határon átnyúló kapcsolatokért felelős titkára vezette.

A nemzetközi eseményt Plesovszkiné Ujfaluczki Judit, a Szegedi Tankerületi Központ igazgatója nyitotta meg.

A jó hangulatú délutánon a gyerekek tanúbizonyságát adták annak, hogy milyen jól ismerik Dr. Martin György örökségét, a népi kultúra hagyományait. A résztvevőknek többféle feladatot kellett megoldaniuk, melyek között szerepelt helyzetgyakorlat, internetes keresés, keresztrejtvény, montázs készítése, tájegységek néptáncainak felismerése és bemutatása.


A program során a versenyzők és nézők egyaránt nagyon jól szórakoztak. A rendezvényt fergeteges táncház zárta, élővé téve a magyar népi kultúra évszázados hagyományait.

A szervezők – a Szegedi Arany János Általános Iskola és a Szeged Táncegyüttes – további tartalmas programot állított össze a vendégek számára, akik két napig tartó itt-tartózkodásuk során felkeresték a magyarság emblematikus emlékhelyeit. Ellátogattak az Ópusztaszeri Emlékparkba, a Parlament épületében pedig a koronázási ékszerek történetével ismerkedtek meg. Az élményben gazdag két nap alatt igazi közösséggé formálódott a szegediek és a határon túliak csapata.

A Duna-Körös-Maros-Tisza Eurorégióban szórványban élő magyar kisebbség számára különös fontossággal bír az anyaországi közösségi kultúra, anyanyelvi támogatás, szocializációs közeg. A közös élmények megszerzésére, gazdagítására kitűnő alkalom volt ez a rendezvény.


Menü

Navigáció