„Hol volt, hol nem volt…”

Publikálva: 2023. október 6.

A Röszkei Orbán Dénes Általános Iskola közössége nemrégiben a Magyar Népmese Napját ünnepelte. A játékos vetélkedőkkel fűszerezett eseményekről a főszervező, Cselédes Barsi Ella tanítónő írta meg saját meséjét.

„A Röszkei Orbán Dénes Általános Iskolában Mesés Nap volt!

2023. szeptember 29-én az iskolánk meseországgá változott. A délelőtt egy különleges motivációs nap szellemében indult, ahol mindenki a kedvenc mesehősének a bőrébe bújhatott. Délután a Magyar Népmese Napját ünnepeltük Óperencián túli játékfűzérünkkel. A nap végén pedig egészségmegőrzésünk érdekében mindannyian gyümölcsöt csemegéztünk a Terülj, terülj asztalkáról.

Ezen a mesés reggelen az iskola kapuit, nem egyszerű diákok lépték át, hanem szépséges királylányok, Csizmás Kandúrok és Pokémonok. A pedagógusok is valamilyen varázslat alá estek, ugyanis Világszép Nádszálkisasszony tartotta a tesi órát, és egy ravasz róka írt krétával furfangos szorzásokat a táblára. Maminti pedig mindenkit dalra fakasztott! Babóca röpködött az elsősök között, a másodikban pedig egy apróséf súgta a tanító néni fülébe a mesés feladatokat. Szünetben varázslók bűvölték a focilabdákat, és Macskacicók futottak versenyt. A boszorkányok pedig, bármennyire hihetetlen is, nagyokat kacagtak, és még néhány Minionnak is szebbé tették a napját.

Aztán, ha ez nem lett volna elég….

Délután a tanáriból előbicegett egy ezeréves öregasszony az elvarázsolt állataival. Azt mesélte, hogy több mint száz éve járt ezen a tájon utoljára, és akkoriban egy nagyon kedves ember kereste meg, hogy meséljen neki az Ő Óperencián túli világáról. Ezt az embert Benedek Eleknek hívták, és állítólag, egy eltévedt szegénylegény elmondása szerint, ezeket a meséket Elek bácsi még le is írta. A gyerekek váltig állították, hogy az a szegénylegény nem hazudott, és ismerik a meséket. Ekkor az öregasszony felajánlotta a gyerekeknek, hogy állják ki ők is a hét próbát…

A tornateremben Jánoskával kellett megmászni az égig érő fát, majd kiszabadítani a királylányt a sárkány fogságából, és hazanyargalni vele a táltos paripán. Az udvari padoknál egy juhászlegény vert tanyát, akinél a papucsszaggató királykisasszonyok csészéit és étkészletét kellett úgy kilopni a csendülő erdőből, hogy ne ébresszék fel az ördögöket. Az elsősök termében meg egy királynő sírdogált...

A gyerekek neki is készégesen segítettek új palotát építeni, akárcsak Hamupipőkének lencsét válogatni. Pitykét is sikeresen megmentették a fulladástól, és az aranyszőrű báránnyal táncolva a szomorú királylányt is felvidították….

Akár hiszitek, akár nem, az összes gyerek összehangoltan dolgozott, és mindenki kiállta a hét próbát….

Az ezeréves öregasszony pedig minden gyereket megajándékozott egy Hétpróbás királylány vagy Hétpróbás királyfi medállal. Ezután mindenkit megvendégelt a Terülj, terülj asztalkáról…

A gyerekek meg boldogan mentek haza, és alig várják, hogy milyen mesés esemény vár rájuk legközelebb.

Itt a vége, fuss el véle!”

 

Fotón: Akcióban a mesefigurákká változott pedagógusok

Menü

Navigáció