Fennállásának 125. évfordulójához érkezett a Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum. A matuzsálemi korú intézmény 2022. október 7-én a Szegedi Nemzeti Színházban megrendezett gálaműsorával tette emlékezetessé a jubileumi eseményeket.

A Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum 2022. október 7-én látványos gálaműsorral ünnepelte fennállásának 125. évfordulóját.

 

A nem mindennapi rendezvénynek a Szegedi Nemzeti Színház adott otthont.

 

A megjelenteket Dr. Lebanov József, a Belügyminisztérium Köznevelési Stratégiai Főosztályának vezetője köszöntötte, akit személyes emlékek is fűznek ehhez az intézményhez, hiszen egykoron maga is törmörkényes diák volt.

 

A főosztályvezető úr útravalóként azt kívánta a tanulóknak, ugyanúgy, mint a régi diákok, legyenek büszkék iskolájukra.

 

Dr. Kakuszi Béla Péter intézményvezető ünnepi beszédében betekintést nyújtott az intézmény történetébe, beszélt a jelenlegi pedagógiai profil, a gimnáziumi és a művészeti szakgimnáziumi képzés kialakulásának főbb állomásairól, és elmondta, miben látja az intézmény pedagógiai elveinek sikerességét.

 

„A mi iskolánk feladata, hogy olyan emberek kerüljenek ki innen, akik majd megtalálják azt az utat, ahol jól érzik magukat a bőrükben. Ha ez sikerül, arra vagyunk a legbüszkébbek. Ha mellette világhírűvé is válnak, az csak  a bónusz.”

 

Mintegy mottója volt ez a jubileumi ünnepségnek, ahol Fritz Mihály szobrászművész, az iskola volt diákja alkotását, egy emlékplakettet adtak át az egykori intézményvezetőknek, tanároknak.

 

A színvonalas műsorban több egykori diák, híresség neve is feltűnt, köztük például Matkócsik Éva, Vajda Júlia, Kónya Krisztina és Temesi Mária operaénekesek.

 

A gála végén a programra egy több mint 80 fős összkar tette fel a koronát, melyben egykori és jelenlegi diákok, tanárok énekeltek közösen.

 

A nagyszabású színházi rendezvény központi, de nem egyetlen  eseménye  a jubileumi évnek. A Móra Ferenc Múzeum kiállítóhelyeként működő Fekete házban a szakgimnázium művészpalántáinak vizsgaremekei tekinthetők meg egészen október 27-ig, a tanév második félévében pedig a Reök-palota ad otthont a jelenlegi és egykori művésztanárok alkotásainak. De az egész tanév során változatos, interaktív programokkal várják a diákokat az iskola munkaközösségei.