A Tisza-parti Általános Iskola sakkversenyzői Budapesten jártak. Ezúttal nem saját megmérettetésükre utaztak, hanem a 45. Sakkolimpia hihetetlenül színes és monumentális világába nyertek bepillantást.
A Tisza-parti Általános Iskolában a sakkoktatás hosszú múltra tekint vissza, és az intézmény pedagógiai programjának kiemelt területe. Visszajelzések igazolják, jó kezekben van a nevelő-oktató tevékenység ezen képzési területe.
Az iskolában fontosnak tartják a versenyeztetést, de nem kizárólag a kiváló versenyeredményekre összpontosítanak. Vallják, hogy ez a játék „ kezdőknek, haladóknak, és a profi szinten játszóknak is sok örömöt ad, fejleszti a gondolkodást, a koncentráció képességét, az emlékezetet, erősíti a problémamegoldást, önfegyelemre nevel, azaz olyan képességeket fejleszt, amelyek minden tantárgy tanulásában segítséget nyújthatnak az eredményességhez.”
Az élményekre alapozott oktatás szintén fontos módszertani vetülete a Tisza-partiban folyó pedagógiai munkának.
Mindezeket a nézeteket tette egy kosárba az intézmény, amikor is 2024. szeptember 18-án egy igazi sakkos élménynapot szervezett tanulói számára. Az iskola sakkversenyzői Budapesten a BOK sportcsarnokban jártak. Ezúttal nem ők versenyeztek, hanem bepillantást nyerhettek a 45. Sakkolimpia páratlan világába.
A sakkélet egyik legrangosabb eseményére közel 200 ország sakkcsapata nevezett, közöttük helyet foglaltak a világ legjobb női és férfi játékosai. A változatos programok során a tanulók megtekinthették a verseny helyszínét, és találkozhattak a részt vevő országok játékosaival.
A hazai sakkvilág, valamint országunk nemzetközi sportélete szempontjából is kiemelt jelentőségű eseményen való megjelenés meghatározó élmény volt a diákok számára.