A Monori Tankerületi Központ 2024. november 11-13. között rendezte meg a IV. Tankerületi Szakmai Napokat.
Az idei szakmai napok megvalósítása során is a pedagógusok szakmai fejlődése, kapcsolódási lehetőségeinek bővítése volt a legfőbb cél. A "Média, nevelés, jövő: Ahol a technológia és a pedagógia találkozik" című kiemelt programon a résztvevők betekintést nyerhettek a digitális világ kihívásai és lehetőségei közé. A vecsési Bálint Ágnes Kulturális Központban megrendezett eseményen neves szakemberek tartottak előadásokat, majd számos interaktív műhelyfoglalkozás várta a pedagógusokat.
• A közösségi média kihívásai: Dr. Gosztonyi Gergely előadása során a résztvevők megismerkedhettek a közösségi média használatával kapcsolatos legfontosabb kérdésekkel, mint például az internetszabályozás kérdésköre, a deepfake technológia és a médiaműveltség fontossága.
• Mesterséges intelligencia az oktatásban: Bollog Nóra, a Balázs-Diák Kft. módszertani vezetője bemutatta a Csillagsuli programot, amely a mesterséges intelligencia segítségével személyre szabott tanulási élményt nyújt a diákoknak.
• Testi-lelki egyensúly fejlesztése: Hajdu Orsolya és Horváth Patrícia játékos, művészetpedagógiai alapú feladatokat mutattak be a pedagógusoknak, hogy megismerjék, hogyan fejleszthetik tovább diákjaik testi és lelki egyensúlyát.
• Műhelyfoglalkozások: A résztvevők számos izgalmas műhelyfoglalkozás közül választhattak, ahol olyan témák kerültek terítékre, mint a videóinterjúk elemzése az oktatásban, a békés iskola program, a DFHT/KIP módszerű órák tervezése és az autizmussal élő gyermekek integrációja.
A rendezvényen résztvevő pedagógusok visszajelzése alapján a program hasznos és informatív volt számukra. Az elhangzott előadások és a műhelyfoglalkozások új ötleteket és inspirációt adtak a mindennapi munkájukhoz.
A háromnapos rendezvénysorozaton összesen 30 helyszínen, 61 különféle program valósult meg, melyekre közel 800 pedagógus látogatott el, a résztvevők kumulált száma pedig több mint 1200 fő volt.
A tankerületi központ vezetősége elkötelezetten hisz abban, hogy a pedagógusok folyamatos szakmai fejlődése kulcsfontosságú a minőségi oktatáshoz. Bízva abban, hogy a programokon bemutatott ismeretek és gyakorlatok hozzájárulnak a résztvevők szakmai fejlődéséhez, ezúton köszönjük meg a programgazda szerepet vállaló intézmények és előadó pedagógusok munkáját.
Képek: