A Rókusi Általános Iskolában több mint 60 éve kiemelt jelentőségű a zenei nevelés. Figyelemre méltó, hogy az intézmény tanulóinak mintegy negyede emelt szintű ének-zenei osztályban tanul. Persze a többieknek is akad egyéb finomság az oktatási étlapon. Érdemes hát ez ügyben szétnézni az iskola honlapján!

A Szegeden működő történelmi jelentőségű intézményt sokak csak Klebelsberg-iskolaként emlegetik, hiszen falai között kapott helyet a Klebelsberg Kuno kultuszminiszter nevéhez fűződő alföldi népiskolai program ötezredik tanterme. Az iskola 1930-as átadására maga az ország akkori kormányzója, Horthy Miklós és Klebelsberg Kuno is ellátogatott. Ennek a megkülönböztető történelmi szerepnek köszönhetően az intézmény mély gyökerekkel rendelkező hagyományokkal bír, melyek ápolása mellett megújuló szándék is vezérli.

 

Legrégebbi hagyományai közé a zenei alapokra helyezett nevelő-oktató munka tartozik; első „énekes” osztálya 1954-ben indult. Az ének-zene tantárgy emelt szintű oktatásával párhuzamosan kiemelendő az aktív énekkari tevékenység is. A Kodály-módszert alkalmazó intézmény azon iskolák táborát erősíti, ahol több kórus működik. Mégpedig igen sikeresen!

 

Közülük a Kicsinyek Kórusa és a Rókus Gyermekkar már hosszú ideje gyűjti a kiemelkedő eredményeket, az utóbbi években pedig a Kamarakórus csatlakozott munkájukhoz.

A zenei élményekre fogékony gyermekek számára másik lehetőség az iskola által kidolgozott jó gyakorlat, a kreatív és fejlesztő ZenEmese foglalkozások bevezetése, ahol a tanulók gyermek- és hangszeres játékokat, szóló és többszólamú énekeket, improvizatív ritmusgyakorlatokat és táncokat tanulnak, illetve mutatnak be.

 

Az iskola kiemelt hagyományai közé tartozik az emelt szintű idegennyelv-oktatás is. Tantermeiben 1965 óta emelt szintű angol, 1989-től emelt szintű német nyelvi képzés valósul meg, de idegen nyelvi szakköröknek sincs híján az intézmény. Angol, német és olasz nyelvből választhatnak az érdeklődő tanulók. A megújulás iránti szándékot jelzi, hogy napjaink igényeire reagálva - a Konfuciusz Intézettel történő szakmai együttműködés keretében - kínai szakkör indítása is lehetővé vált az elmúlt tanévben.

 

Hagyományokhoz való kötődését számos esemény rendszeres megszervezése is igazolja. Közéjük sorolható a Shakespeare megyei angol műfordítói verseny, a Milne tankerületi angol nyelvű szavalóverseny vagy az országosan ismert Gyöngyök és gyémántok tehetséggondozó műveltségi vetélkedő.

 

Az Akkreditált Tehetségpont címmel rendelkező, sajátos rókusis értékrendet közvetítő iskola a Boldog Iskola Programban is részt vesz, jelezvén, hogy a szellemi és lelki harmónia megteremtése bizony elválaszthatatlan területe a nevelő-oktató munkának.

 

Az oktatási kínálat további részleteiről honlapján nyújt bővebb tájékoztatást az intézmény, ahol egyebek között látványos interaktív poszteren igyekszik összefoglalni mindazt, miért is lehet jó választás az elsős beiskolázás előtt álló gyermekek számára.

 

Ők így várják az óvodásokat: https://www.rokusi.hu/2020/12/10/varjuk-az-ovodasokat/