Az elmúlt héten tartotta soros értekezletét a Gyulai Tankerületi Központ Tankerületi Tanács Antiszegregációs Munkacsoportja.
Az értekezlet fő témája az volt, hogy az antiszegregációs törekvések milyen szerepet játszanak és milyen fontossággal bírnak a világon egyedülállónak számító, államilag támogatott, köznevelés részét képező alapfokú művészeti oktatásban. A rendezvényen a Gyulai Tankerületi Központ fenntartásában önálló intézményként működő művészeti iskolák igazgatói tartottak előadást, az iskoláikban oktatott művészeti ágakra bontva, az antiszegregáció témakörében.
A gyomaendrődi Kállai Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolát Hevesi-Nagy Anikó képviselte, aki a képzőművészeti oktatás fontosságát hangsúlyozta. Kiemelte, hogy a képzőművészet jelentős szerepet játszik a jobb agyfélteke fejlesztésében, amely felelős az érzelmekért, az érzékelésért, az intuícióért és a kreativitásért, valamint az antiszegregációban fontos szerepet játszó érzelmi intelligencia fejlesztéséért is.
A békési Szokolay Sándor Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója, Bagoly László a néptánc közösségépítő és nemzeti identitást erősítő szerepéről beszélt, külön kiemelve annak integrációs törekvéseit. Hangsúlyozta, hogy a néptánc nemcsak hagyományaink megőrzését szolgálja, hanem hozzájárul a különböző társadalmi csoportok közötti összetartozás érzésének kialakításához is.
A Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolát Czirok Mihály igazgató képviselte a megbeszélésen. Előadásában a világon egyedülálló, intézményes magyar zeneoktatás történelmi hátteréről és az annak kialakításában jelentős szerepet játszó személyiségekről beszélt, köztük Erkel Ferencről, Liszt Ferencről, Bartók Béláról, valamint a legfontosabb alakról, Kodály Zoltánról. Kiemelte Kodály Zoltán "A zene mindenkié" című tanulmányának és társadalmi programjának jelentőségét, különösen az államilag támogatott zeneiskolák és az ének-zene tagozatos általános iskolák megalapítása, valamint az antiszegregáció szempontjából.
Fotók: Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola
A fotók az értekezleten készültek.
forrás: Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola hivatalos Facebook oldala
fotók: Gyulai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola hivatalos Facebook oldala