Versben él a világ – költészet és környezettudatosság kéz a kézben

Publikálva: 2025. május 5.

A Szegedi Orczy István Általános Iskola remek példáját mutatta annak, hogy a nevelő-oktató tevékenység során hogyan formálható a közösség érzelemvilága, és hogyan köthetők össze az irodalmi élmények más területekkel, példának okáért a környezetvédelmi törekvésekkel. Áprilisban náluk valóban versben élt a világ!

Az intézmény különleges áprilisi programját Kiss Györgyi pedagógus, munkaközösség-vezető mutatta be.

„Különleges irodalmi és közösségi élményekben volt részük a Szegedi Orczy István Általános Iskola diákjainak. A költészet napjához és a fenntarthatósági héthez kapcsolódva két emlékezetes program is megvalósult, ahol a verseké és a közös élményeké volt a főszerep.

Április 8-án rendhagyó irodalomórán vehettek részt a hetedikes és nyolcadikos tanulók a Petőfi Művelődési Házban. Az előadó, Tóth Péter Lóránt versvándor interaktív műsorában József Attila versein keresztül vezette be a diákokat a költészet világába. A tanulók nemcsak hallgatói, hanem aktív résztvevői is lehettek az előadásnak, így személyesebb, mélyebb kapcsolatot alakíthattak ki a költő gondolataival és érzésvilágával.

Három nappal később, április 11-én reggel a sulirádióban megzenésített József Attila-versek hangzottak el, majd délben az összes tanuló és tanár közösen szavalta el Jókai Mór Ültess fát! című versét az iskola udvarán a tavaszi napsütésben. Ez az össznépi versmondás nemcsak a magyar költészet napját tette emlékezetessé, hanem a fenntarthatósági hét eseményeit is gazdagította, ráirányítva a figyelmet a természet védelmének fontosságára.

A két program méltó módon kötötte össze a költészet erejét a közösség értékteremtő élményeivel – hiszen a vers nemcsak a lélekhez, hanem a világhoz is szól.”

 

Fotón: Közös szavalat az iskolaudvaron

Menü

Navigáció