A Kiss Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola nagyszabású rendezvénysorozatot szervezett áprilisban az ásotthalmi oktatás 165. és az iskolaépület átadásnak 40. évfordulója alkalmából. Az ünnepi eseményt az intézmény névadójára, Kiss Ferenc erdőmérnökre történő megemlékezéssel koronázták meg.
Az idei tanév jelentős évfordulókkal tarkította az ásotthalmi Kiss Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola életét. Az évente hagyományosan megrendezésre kerülő Kiss Ferenc Héten a névadó születésnapja mellett ezúttal a településen bevezetett oktatás 165. és a jelenlegi iskolaépület átadásának 40. évfordulójáról is megemlékeztek.
A hármas ünnepet gazdag programkínálat tette színessé.
Megkoszorúzták az intézmény névadójának emléktábláját, és túráztak Csongrád megye egyik legrégebben védett területén, a Kiss Ferenc Emlékerdőben, felidézve a „szegedi erdők atyjának” munkásságát.
A hét során a gyerekek különböző versenyeken, házi bajnokságokon mérhették össze tudásukat: részt vehettek szépíró és sudoku versenyen, kipróbálhatták magukat angol műfordítóként, és fotópályázatra is jelentkezhettek, melynek keretében Ásotthalom természeti csodáit jeleníthették meg. Az elkészült fotókból egy szép kiállítás anyaga gyűlt össze.
A jubileumi héten iskolatörténeti kiállítás nyílt, mely a régmúlt oktatásának életét, tárgyi emlékeit mutatta be, és felelevenítette a tanyasi iskolák történetét. Nevük ma is ízesen cseng: Rókabögyös, Rívó- erdő, Bogárzó, Halastelek, Gátsarok, Dobó- erdő, Kissor, Irodasor, Körösér, Bokor, Várostanya.
A születésnapi eseményekről nem hiányzott az óriási torta sem, de nagyon örültek a gyerekek a szülők által sütött finom muffinoknak is.
Az évfordulós rendezvénysorozatot 2019. április 30-án gálaműsor zárta, ahol az iskola emlékezetes produkciókkal kedveskedett a vele együtt ünneplő szülőknek, társintézményeknek, szervezeteknek, a fenntartó és a település képviselőinek.
A színvonalas ünnepség megszervezése kapcsán dr. Hadfiné Böjthe Gabriella, az intézmény vezetője elmondta, milyen fontosnak, közösségformálónak tartja a múltra történő méltó visszaemlékezést, és mottóként Bródy János szavait idézte: „S ha nincsen gyökerünk - elvisz a szél…”