Sakkos sikerek

Publikálva: 2023. július 6.

A Tisza-parti Általános Iskola két diákja is nemzetközi sakkversenyre készülhet. A Korcsoportos Országos Bajnokságon nemrégiben elért eredményeik alapján Mészáros-Csonka Dávid és Vadkerti Anna jutott tovább a nemzetközi mezőnybe.

A Tisza-parti Általános Iskola pedagógiai programjának már régen kiemelt területe a sakkoktatás.

A sikerek évek óta szépen gyűlnek, legutóbb például a Korcsoportos Országos Bajnokságon remekeltek a diákok.

A tét hatalmas volt ezen a versenyen is, hiszen az első és második helyezett jogosultságot szerzett az Európa- vagy világbajnokságon képviselni Magyarországot.
A szabályok szerint a bajnok választhat, melyik nemzetközi mezőnyben méretteti meg magát, a második helyezett pedig a másik versenyre utazhat.

A 2023. június 19-25. között megrendezett Korcsoportos Országos Bajnokságon az iskola tanulója, Mészáros-Csonka Dávid  országos bajnok lett az U12 korcsoportban, Vadkerti Anna U10 lány kategóriában pedig a második helyen végzett.

Várhatóan mindketten az őszi világbajnokságon vesznek majd rész, melynek idén Egyiptom ad otthont.

Az iskola büszkén számolt be egy harmadik tanuló, Vadkerti Bori sikeréről is, aki bejutott a 12 év alatti lányok igen erős mezőnyébe, és a 9 forduló alatt igyekezett eredményesen helyt állni. Ő 13. helyezést ért el.

Gratulálunk a szép sikerekhez, és szurkolunk az újabb fordulókhoz!