Lezárult a KORSZERŰ PEDAGÓGIAI MÓDSZEREK ALKALMAZÁSÁT SEGÍTŐ ISKOLAI KÖZÖSSÉGI PROGRAM KÍSÉRLETI MEGVALÓSÍTÁSA A PÁPAI TANKERÜLETI KÖZPONTBAN c. projekt
Sajtóközlemény
Lezárult a KORSZERŰ PEDAGÓGIAI MÓDSZEREK ALKALMAZÁSÁT SEGÍTŐ ISKOLAI KÖZÖSSÉGI PROGRAM KÍSÉRLETI MEGVALÓSÍTÁSA A PÁPAI TANKERÜLETI KÖZPONTBAN című projekt
2019.08.30.
A Pápai Tankerületi Központ sikeresen pályázott az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében a Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program kísérleti megvalósítása című pályázatára. A Pápai Tankerületi Központ a Magyar Állam és az Európai Unió 61,8 millió forint vissza nem térítendő támogatásával valósította meg programjait. A támogatás mértéke 100 %-os volt. A projekt időtartama 17 hónap, a 2018. április 1. és 2019. augusztus 31. közötti időszakban.
Az EFOP-3.3.5-17-2017-00056 azonosítószámú, „Korszerű pedagógiai módszerek alkalmazását segítő Iskolai Közösségi Program kísérleti megvalósítása a Pápai Tankerületi Központban” című projekt célja a köznevelés minőségi fejlesztése nem formális és informális tanulási módszerek kísérleti megvalósításán keresztül, hangsúlyt fektetve az élményalapú tanulási módszerek kísérleti megalapozására, a tanulás közösségi élménnyé formálására.
A pályázat keretében tematikus napközis és bentlakásos tanulási alkalmak kerültek végrehajtásra, mely során a pedagógusok az Oktatási Hivatal (továbbiakban OH) által az EFOP-3.2.15-VEKOP-17 konstrukció keretében kifejlesztett tartalmakat alkalmazták. A projektbe 17 intézmény került bevonásra. A megvalósítás konzorciumi formában történt. A lebonyolítás időszaka 2018 és 2019 júniusának 3-4. hete volt. A vállalás 2 éve alatt a projekt 1250 fő gyermeknek biztosított élményeken alapuló táborozási lehetőséget. A támogatásba bevont diákoknak a 10 százaléka bentlakásos, 90 százaléka napközis programokban részesült. A Széchenyi 2020 program keretében a tematikus napközis és bentlakásos táborokban összesen 219 pedagógus (56 vezető és 163 segítő pedagógus), 13 fő animátor, 46 fő önkéntes és 17 fő közösségi szolgálatot teljesítő diák működött közre.
A táboroztatás szakmai megvalósításának segítésére szakmai anyag- és eszközbeszerzéseket is végeztünk.
Az OH-val kötött együttműködési megállapodás alapján a projektben résztvevő intézményekből pedagógusok és animátorok továbbképzése felkészítése is megtörtént.
A fejlesztés eredményeként megvalósult az értékközpontú nevelés, az egész életen át tartó iskolai tanulás megalapozása, az alapkészségek és kulcskompetenciák fejlesztése, a köznevelés hátránykompenzációs szerepének erősítése és az EU ifjúságpolitikai, fejlesztési területével összhangban az iskolai lemorzsolódás csökkentése.