Május 29-én a Tabán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola grafika-festészet, néptánc, illetve színjáték tanszakain tanuló, valamint a 60 fős kórusában éneklő diákok és felkészítő pedagógusaik nyújtottak felejthetetlen élményt a szegedi Szent-Györgyi Albert Agórában megrendezésre kerülő gálaműsoron, valamint egy gazdag tárlat formájában.
250 diák, 15 produkció 146 műalkotás, 20 arany, ezüst, bronz minősítés, különdíjak, elismerések, csak ebben a tanévben közel 3000 munkaóra eredménye volt ez a művészeti gála és vizsgaelőadás.
A zsúfolásig megtelt nagy előadóterem közönsége sokszor vastapssal jutalmazta a művészpalánták produkcióit, aminél nagyobb jutalom nem létezik az est főszereplői számára.
Az intézmény nívós gálaműsora visszaigazolta, hogy nem véletlenül kapta meg a Kiváló Tehetségpont címet!
A képzőművészeti tárlat színvonalas és sok esetben rendkívüli tehetségeket felvillantó alkotásokat mutatott be. Az elképesztően változatos téma-, forma- és színvilág elvarázsolta a látogatókat. Számos technika alkalmazásával - monotípia, linómetszet, akvarell, tempera - készültek ezek a képzőművészeti remekek. A kiállítást Dobayné Deák Éva okleveles szakértő, nyugalmazott vezető főtanácsos asszony nyitotta meg, méltatva a diákok és pedagógusaik, Wittmanné Zelei Rozália és Kendrella Balázs munkáját.
Az iskola kórusa Gégény Gáborné vezetésével ezúttal is elkápráztatta a közönséget, ismert, népszerű, ám az értő fül számára is igényes és érzékeny módon megszólaltatott kórusművek éneklésével. Vendégek is szerepeltek a műsorban: Dr. Dombiné dr. Kemény Erzsébet zongorán kísérte a gyermekeket, Bálint Anita az SZTE hallgatója pedig záróvizsga vezénylésével működött közre a hallgatóság nagy megelégedésére.
A néptánc tanszak igazán parádés produkciósorozatot mutatott be. Mind népzene, mind tánc tekintetében széles skálán mozgó tájékozottságról és tudásról tettek tanúbizonyságot a gyerekek. Az egyéni és csoportos koreográfiák, valamint a népviselet tekintetében külön is kiemelendő a hitelesség és igényesség, köszönhetően Szabóné Z. Nagy Diána tanárnőnek. A kalocsai hímzett népviselet, amely a Szegedi Tankerületi Központ támogatásával készült, és az abban előadott tánc a koronája volt a tanszak bemutatkozásának.
A színjáték tanszak növendékeitől a korosztályuknak megfelelően vidám, ugyanakkor érett és remekül kivitelezett színdarabokat láthatott a közönség. Minden évfolyamon korunk egyik legfontosabb tulajdonsága, a kreativitás vezérelte a produkciót Szilágyi Gábor drámapedagógus irányításával, és minden előadott darab a csoportok közösen megálmodott, felépített improvizációkat felvonultató előadása volt.
Az egész gálaműsor folyamán kézzelfogható volt az öröm.
Az alkotás öröme, a közösség erejének öröme, amely tapintható módon igazolta, hogy létrehozni valamit maga a boldogság.