A Szegedi Bárczi Gusztáv EGYMI, Óvoda és Általános Iskola pedagógiai tevékenysége igencsak bővelkedik a pluszokban. Egyik plusz vállalásának magas színvonalú teljesítéséért például nemrégiben elnyerte az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Kiváló Gyakorlati Képzőhelye címet. Sikeres az intézmény gyógypedagógusai által kidolgozott KEVE Plusz program is, melyből legutóbb a Magyar Gyógypedagógusok Egyesülete által szervezett gödöllői szakmai konferencián kaphattak ízelítőt az érdeklődők.
A Szegedi Bárczi Gusztáv EGYMI, Óvoda és Általános Iskola nem retten vissza a plusz feladatoktól. Az intézmény - külső gyakorlati helyszínként - a gyógypedagógus-hallgatók felkészítésében is szerepet játszik, a gondjaira bízott sajátos nevelési igényű gyermekek minél szakszerűbb és magasabb színvonalú ellátása érdekében pedig folyamatosan keresi az új pedagógiai-módszertani lehetőségeket. A színvonal mindig garantált.
Július elején például az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar ismerte el az intézmény egyik plusz szakmai tevékenységének eredményeit. A Bárczi elnyerte ugyanis az SZTE JGYPK Kiváló Gyakorlati Képzőhelye címet. Az oklevelet Dr. Döbör András dékán adta át Mucsiné Erdei Mónikának, az intézmény főigazgatójának, aki maga is díjazott volt. Szakvezetői munkáját, a gyakorlati képzések szervezésében, koordinálásában végzett tevékenységét ugyanis az SZTE JGYPK Kiváló Mentorpedagógusa címmel ismerték el.
Főigazgató asszony hálás a 28 gyógypedagógus mentorkollégája elhivatott tevékenységéért, mellyel évente több mint 200 gyógypedagógus-hallgató gyakorlati képzését támogatják.
Jelentős sikereket érnek el az intézmény gyógypedagógusai az általuk kidolgozott KEVE Plusz programmal is. A Szegedi Tankerületi Központ és a Csongrád - Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság Rendészeti Igazgatóságának Közlekedésrendészeti Osztálya, illetve a Csongrád-Csanád Vármegyei Balesetmegelőzési Bizottság együttműködésében megvalósuló „Közlekedjünk együtt, Vigyázzunk egymásra!” (KEVE) elnevezésű prevenciós programhoz kapcsolódó, a sajátos nevelési igényű, tanulásban akadályozott gyerekek adottságaihoz és egyéni szükségleteihez igazodó KEVE Plusz eredményeiből legutóbb a Magyar Gyógypedagógusok Egyesülete által Gödöllőn megrendezett szakmai konferencián kaphattak ízelítőt az érdeklődők.
A fórumon Rigóné Técsy Tamara gyógypedagógus közreműködésével bemutatásra került a KEVE Pluszhoz készült oktatási segédanyag.
A résztvevők megismerhették a rendőrség és iskola együttműködésének eredményeit, a gyerekek és gyógypedagógusaik tapasztalatain és munkáin keresztül válaszokat kaphattak tartalmi kérdésekre, és betekintést nyerhettek a távolabbi tervekbe is. A program és a segédkönyv bemutatását egy interaktív, robotikaalapú élményműhely zárta.