Névadója tiszteletére a Szegedi Arany János Általános Iskola idén 28. alkalommal rendezte meg hagyományos Arany-heti programsorozatát.
A 2018. évi rendezvénysorozaton ismét sok színes, érdekes program várta az iskola tanulóit, sőt a város más intézményeiből is fogadtak vendégeket.
A hét első napján diákigazgatót választhattak a tanulók, aki kemény küzdelemben, korrekt kampánnyal nyerte el a szavazatok többségét. A nyertes tanuló feladatai között szerepelt egy nap programjának megszervezése is, melynek eredményeként az érdeklődők kipróbálhatták a Just Dance X-boxos táncos játékot, és ügyességi vetélkedőkön vehettek részt annak érdekében, hogy kiderüljön, ki tud legjobban fonalat gombolyítani, hajat fonni, vagy melyik osztályban leghosszabb a lányok haja. Ezen a napon a tornateremben a diákok kapitánylabdával vagy floorball játékkal múlathatták az időt. A kicsik pedig lelkesen vettek részt a hóemberépítő versenyen.
A hét során több tudományos kérdéssel is foglalkozhattak a diákok. "A tudomány a hétköznapokban" című éves projekt keretében az alsós osztályok találmányokhoz kapcsolódó feladatokat oldottak meg. A különböző évfolyamokat más-más érdekes kihívás várta: megismerkedtek a golyóstoll, a gyufa, a telefonközpont, a villanymozdony, a fényképezőgép és a Rubik játékok feltalálóival, logikai és ügyességi feladatokat oldottak meg. A felsősök „Tények és tévhitek” címmel tudományos vetélkedőn mérhették össze tudásukat. A fizika szerelmeseit pedig Stonawski Tamás érdekes kísérletei bűvölték el.
A hét zárónapján sem unatkoztak a diákok. A vándormozis letűnt foglalkozásokat idézett a gyerekek elé a masinája segítségével. Az építőmesternél már tableten készült alaprajzot követve emelkedtek a LEGO-ház falai. Pihenésképp cukrászdában torkoskodhattak a gyerekek, majd a helyes fogmosás alapjait idézték fel. Aki pedig beleszédült a bőséges látnivalóba, azonnal elsősegélyben részesülhetett. A nagyobbak saját készítésű divatos kalapot próbálhattak, a lábukat pedig szegedi papucsba bújtathatták. A nagyobbak a tudomány és művészetek műhelyeiben tettek utazást: a nyelvtudomány ismereteit felhasználva Arany műveket szlengesíthettek, a zene birodalmában népdalainkat új stílusban adhatták elő, fizikai, kémiai biológiai laborokban vizsgálódhattak, a régész műhelyében a régmúlt tárgyait csodálhatták meg, és matematikai tudásukat használva bűnügyek nyomába eredhettek. Az érdeklődők a „Mesterségem címere” játékban érdekes szakmákkal ismerkedhettek meg, és egyebek között megtudhatták, mit csinál majd egy GM gazdálkodó, mi lesz a dolga egy klónozási etikusnak, hogyan dolgozik majd a memóriabővítő sebész.
A saját tanulóknak szervezett heti rendezvényekhez remekül illeszkedett a „Nyitva van az Arany-kapu” című, több intézményt is megmozgató programsorozat, melynek keretében városi, tankerületi szintű versenyekre invitálta a vállalkozó kedvű tanulókat az iskola.
Így került sor az 1-2. osztályosoknak szóló városi szavalóverseny lebonyolítására, ahol 18 általános iskola 32 versmondója mérte össze tudását annak érdekében, hogy nemes küzdelemben döntsék el, kik vehetnek majd részt a Szentesen megrendezendő megyei versenyen.
Az „Irodalmi Kávéházban” szeretettel látták a város gyermekíróit és költőit. Tíz iskola 24 alkotójának pályaműveit értékelte a zsűri.
Sok diák érdeklődését keltette fel a városi rajzverseny témája is. A nevezők „Állati jó!” címmel engedhettek a fantázia erejének. A tehetséges művészjelöltek alkotásai 15 iskolából érkeztek, összesen 279 db.
A „Rókusi Rugdosón” Rókus városrész négy iskolájának labdarúgói küzdöttek meg a helyezésekért.
Ezen a színes programokkal teli, vidám héten minden gyerek és felnőtt nagyon jól érezte magát.