Szeretnék, ha hagyománnyá válna az esemény
Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő
A német nemzetiségi hagyományok ápolása volt a témája annak a kerekasztal-beszélgetésnek, amelyet május 27-én tartottak a Gyulai Implom József Általános Iskolában.
Szintai Éva igazgató lapunknak elmondta, első alkalommal hirdették meg a rendhagyó eseményt, amely a tervek szerint hagyománnyá válik.
Mint kifejtette, a német nemzetiségi hagyományok továbbadását célul kitűző nevelési, oktatási intézményekből és a Gyulai Tankerületi Központtól is érkeztek hozzájuk meghívottak, de a gyulai német nemzetiségi önkormányzat és a város is képviseltette magát a tanácskozáson.
Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő
Aláhúzta, a résztvevőkkel szoros az együttműködésük, de szerettek volna „új színt adni” neki. A kerekasztal-beszélgetést egyfajta ötletbörzének is szánták, ahol megvitathatják, hogyan, milyen új pedagógiai módszerekkel tudnak alkalmazkodni a mai kor kihívásaihoz.
Mint megtudtuk, az Implom József általános iskola mind a nyolc évfolyamán van németes osztályuk. Hozzátette, a gyerekek a német mellett angolt is tanulnak, az angolosok pedig délutáni foglalkozásként németet tanulhatnak.
Fotók: Gyulai Hírlap – Súr Enikő
Forrás: Gyulai Hírlap
Fotók: Gyulai Hírlap – Súr Enikő