Mit tegyek? Mit vegyek? Mit egyek?

Publikálva: 2020. december 17.

Többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ a Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum csapata az „Ökocímke – környezetbarát termék” témakörben középiskolások részére meghirdetett versenyen, melynek országos döntőjén Csongrád-Csanád megyéből egyedüli intézményként vehetett részt.

Az Agrárminisztérium felkérése alapján és a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. szakmai támogatásával megvalósuló kétfordulós versenyt még márciusban hirdette meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Környezetgazdaságtan Tanszéke.

A pandémia miatt őszre halasztott vetélkedő országos döntőjében a Csongrád-Csanád megyét egyedüliként képviselő Szegedi Tömörkény István Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum 4 főből álló csapata 6. helyezést ért el és különdíjban részesült.

Az első fordulóban olyan fogalmakkal kellett dolgozniuk a diákoknak, mint fenntarthatóság, fenntartható fejlődés, ökocímke, fogyasztói kosár, ökológiai lábnyom, tudatos vásárló, vállalati környezetmenedzsment.

A gyerekek lelkesedése a döntőbe jutás eredményét hozta meg, ahol nem könnyű feladatok vártak rájuk.

Az iskola fenntarthatósági stratégiájának összeállítása komoly felkészülést és előkészítő munkát igényelt. Ezzel kapcsolatosan esszét írtak, előadást készítettek, sőt reklámfilmet is kellett szerkeszteniük.

“Diákjainknak hatalmas élmény volt részt venni egy ilyen változatos, feladattípusokban bővelkedő versenyen. Mind a négyen környezetükért aggódó gyerekek, akik számos új ismerettel, tapasztalattal lettek gazdagabbak. Az elméleti tudásuk gyarapításán túl olyan készségekre tettek szert, mint forgatókönyvírás, videókészítés, szakirodalom felkutatása és alkalmazása, esszéírás, PowerPoint előadás elkészítése, prezentálása.”- olvasható a versenyről készült iskolai beszámolóban.

A “Zöldfülűek” névre hallgató kis csapat tagjai: Takács Anna és Kardos Maja (10. C osztály), Czombos Kíra és Üveges Gabriella (10. E osztály).

Felkészítő tanárok: Péter-Kovács Veronika és Dr. Kovács Józsefné.

Az intézmény büszke lehet nevelő-oktató munkájára, melynek mindig is központi eleme volt a környezetvédelem. Ökoiskolaként folyamatosan nagyon sok környezet- és egészségtudatos programot valósítanak meg.

A környezeti értékek megóvását, a fenntarthatóságra nevelést célzó törekvéseiknek itt egy újabb szép eredménye, melyhez gratulálunk!

Menü

Navigáció