A Klebelsberg-intézményként közismert Rókusi Általános Iskolában hosszú évek óta hagyomány a zenei alapokra helyezett nevelő-oktató tevékenység, ugyanakkor nem idegen a zenéhez kapcsolódó innovációk bevezetése sem.
Az intézményben évtizedek óta nagy sikerrel valósul meg az ének-zene emelt szintű oktatása. Első „énekes” osztálya 1954-ben kezdte meg működését. A mindennapos énekórákkal Kodály álma, az „Éneklő Magyarország” egy kis szigete költözött az iskola falai közé, mely jelenleg is az iskola egyik leghívebben őrzött hagyományai közé tartozik.
Az alsó tagozatos zenei órákon napjainkban megvalósuló furulya-metalofon tanítás jelentős mértékben segíti elő a gyermekek sokoldalú önkifejezését, sikerélményhez juttatja a diákokat, akik – nem utolsó sorban – megtanulnak két hangszeren is játszani. A hangszer- és daltanulás, a zenei írás-olvasás elsajátítása játékosan, a diákok életkorának figyelembevételével történik.
Azok a nebulók sem maradnak ki a zenei élményekből, akik nem az ének-zene emelt szintű osztály tanulói. A nemrégiben bevezetett ZenEmese fejlesztő foglalkozás, játék és produkció egyben. Heti két órában valósul meg az első és második osztályosok körében. A rendhagyó énekórákon a tanulók gyermek- és hangszeres játékokat, szóló és többszólamú énekeket, improvizatív ritmusgyakorlatokat és táncokat tanulnak. A bemutatóórákon gyerekdalokat szólaltatnak meg és adnak elő metalofonon az érdeklődő szülőknek, nevelőknek, diákoknak. A jó hangulatról gyakran meghívott zenész barátok is gondoskodnak. A gyerekek a kezdeti feszültség és bátortalanság után mosolyogva, vidáman, feloldódva „dolgoznak”. A ZenEmese bemutatja a zene csodatévő, boldogító, gátlásoldó erejét.
Az intézmény két kórussal is büszkélkedhet. Az alsó tagozatosokból álló Kicsinyek Kórusa visszatérő szereplője a városi ünnepségeknek, zenei versenyeknek, valamint a Csongrád Megyei Népdaléneklési Versenynek, ahol az elmúlt években első és második helyezést ért el. A kórus rendszeresen kap meghívást jótékonysági programokra is.
A felsős ének-zene tagozatos növendékekből álló Rókus Gyermekkar – hagyományaihoz híven – az idei tanév áprilisában is részt vett a Csongrád Megyei Éneklő Ifjúság kórusversenyen, ahol a szakmai zsűri „Arany Diplomával” és a legjobb kórusnak járó „Év Kórusa” kitüntető címmel jutalmazta az együttes műsorát. Az énekkar meghívást kapott az Éneklő Ifjúság Gálahangversenyén való szereplésre is.
Az elmúlt tanévekben számos más sikeres szereplést is magukénak tudhatnak a diákok.
2014-ben a 90. születésnapját ünneplő Szőnyi Erzsébet zeneszerzőt a Didergő király című gyermekopera bemutatásával köszöntötték. A gyermekoperát több alkalommal is előadták: a Vántus István Kortárs Zenei Napokon, a Nemzeti Kulturális Alap által meghirdetett „Fiatalok énekelnek fiataloknak” rendezvénysorozaton, valamint a 2015-ben Szegeden megrendezésre kerülő Országos Éneklő Ifjúság Szakmai Napok nyitóhangversenyén.
2017-ben a Rókus Gyermekkar gyakorló kórusként közreműködött a Szegeden elsőként megrendezésre kerülő Fiatal Magyar Tanárjelölt Karvezetők Versenyén.
A kórus rendszeres szereplője Szeged városi szintű hangversenyeinek is. 2016-ban a Bartók Béla, 2017-ben a Kodály Zoltán tiszteletére rendezett emlékhangversenyen lépett fel.
A kórustagok visszatérő résztvevői a Csongrád Megyei Kodály Zoltán Bicinium Éneklési Versenynek is, ahol több alkalommal ezüst és arany minősítést szereztek.
Az általános iskolás korosztály ének-zene oktatása terén kifejtett eredményes tevékenységének köszönhetően az intézmény elsők között kapott pianínót a Kodály Program keretében megvalósított hangszerbeszerzések során.
Az iskola sokoldalú zenei nevelése nagy hatással van a gyermekek személyiségének fejlődésére. Fejleszti a gyermekek memóriáját, kézügyességét, formálja jellemüket, fejleszti empátiájukat, növeli együttműködési képességüket. Segíti a diákokat abban, hogy felnőtt korukra zenét szerető és zenét értő emberekké váljanak.