19 részt vevő iskola, 58 sportcsoport, 891 regisztrált játékos – a szegedi számadatok is azt mutatják, nem kis rendszerrel kellett dolgozni az iskolai labdarúgóprogram működtetése során.
Kiss László, a Bozsik-program szegedi körzetének koordinátora, a Rókusvárosi II. Sz. Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola vezetője elmondta, hogy a 19 iskola körzeti rendezvényeinek megszervezése szinte minden pénteki napot igénybe vett.
A részvétellel azonban sosem voltak problémák, a tornák, mérkőzések, fesztiválok lebonyolítása minden esetben diákok, pedagógusok, edzők nagyfokú aktivitását tükrözte.
Az intézményvezető külön eredménynek tartja azt, hogy a leginkább férfiak által képviselt labdarúgóprogramban növekedett a focival foglalkozó kolléganők létszáma. Ebben az évben Szegeden már öt testnevelő, illetve edző kolléganő vett részt a megvalósításban.
Kiss László utalt arra is, mennyire fontosnak tartja az általa koordinált szakterülethez tartozó továbbképzéseket. „Büszke vagyok rá, hogy bekerülhettem a Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Labdarúgó Szövetség által hirdetett „Képzők képzője” projekt szakmai stábjába, mely során a Grassroots labdarúgás népszerűsítése lesz a feladatunk az általános iskolai testnevelés-oktatás keretein belül.” – mondta a sportember, aki Csongrád megyében ez ideig kilenc alkalommal tartott alsó és felső tagozatos képzést, melyeken 153 tanító, tanár ismerte meg a Grassroots labdarúgás szellemiségét. Az elégedettségmérések alapján a hasznossági index minden képzésen 90% feletti volt.
A Bozsik-program sikerét mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az áprilisban megrendezett Grassroots fesztivál egyetlen pénteki rendezvényén összesen tizenkét szegedi általános iskola közel 100 tanulója rúgta a bőrt a SZVSE-pályán.
A szakember szeretné megértetni mindenkivel, mennyire fontos az, hogy öröm költözzön a focipályákra, és a teljesítményhez kötött játék szigorú elvárása helyett gyakran motiválóbb hatású a tanulók örömteli kikapcsolódása és sikerélményekhez juttatása.