Októberben nyolcadik alkalommal adták át az Ozone Zöld-díjakat, amely a környezettudatosság elengedhetetlen szerepére hívja fel a figyelmet. Iskola, óvoda kategóriában a szegedi Tisza-parti Általános Iskola vehette át a díjat komplex programjának köszönhetően.
A díjátadás a Zöldgömb Fesztivál keretein belül Budapesten, az Akvárium Klubban került megrendezésre. A természetvédelemi műsorairól ismert Ozone TV öt kategóriában választotta ki a rekordszámú pályázat közül a legkreatívabb ötleteket és innovációkat, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy kisebb ökológiai lábnyomot hagyjanak maguk után.
Az iskola, óvoda kategória erős mezőnyéből a Tisza-parti Általános Iskola magasan kiemelkedve szerezte meg az első helyezést.
„Pályázatunk összetett volt. Egyrészt szerepelt benne az öko-tudatosság és az arra való nevelés, másrészt a jótékonysági akciókban való részvétel, mellyel a gyerekek figyelmét az elfogadásra és empátiára szeretnénk felhívni.” – mondta Schaller Györgyi, az intézmény vezetője.
Az öko-tudatosság égisze alatt létrehoztak egy gyógynövény- és fűszerkertet, egy gyakorlókertet, egy komposztálót és egy mezítlábas ösvényt, ahol a gyerekek mind az öt érzékszervükkel megtapasztalhatják a bennünket körülvevő világot, segítséget kaphatnak a tanórai anyagok könnyebb és alaposabb elsajátításához, valamint új ismeretekhez juthatnak, nem utolsó sorban kiélhetik kreativitásukat, és újszerű dolgokban próbálhatják ki magukat.
A jótékonysági akciókban való részvétel már korábban elkezdődött. Elsőként jó állapotú használt könyveket gyűjtöttek a Mátrix Közhasznú Alapítvány felhívására, melyeket az egészségügyi intézményekben ápolásra szoruló gyerekeknek juttatott el az alapítvány.
A környezetvédelem jegyében a gyerekek PET palackokat gyűjtöttek, majd azokból dísztárgyakat készítettek.
A tanulók a pedagógusokkal és a szülőkkel együtt több jótékonysági futásban is részt vettek az elmúlt időszakban. Ezek közül kiemelkedett a tavalyi Mikulás Futás, melynek élén az intézmény mozgáskorlátozott tanulója állt.
Tavasszal - több alkalommal is - a Sclerosis Multiplexes Betegek Csongrád Megyei Egyesületével karöltve érzékenyítő és kreativitást fejlesztő foglalkozásokon vettek részt. A foglalkozásokat megelőzően a diákok újrahasznosítható anyagokat (ruhaanyag- és fonalmaradékok, kavicsok, kupakok, facsipeszek stb.) gyűjtöttek, amelyekből a sclerosis multiplexes betegek ajándék és dísztárgyakat, illetve ékszereket készítenek.