A Szegedi Tudományegyetem kiemelt partneri címe és az ahhoz kapcsolódó tábla átadó ünnepségét tartották pénteken a gyulai Erkel Ferenc Gimnáziumban.
Teleki-Szávai Krisztina és prof. dr. Zakar Péter avatta fel a táblát
Fotó: Für Henrik
Zámori Ida, az Erkel Ferenc Gimnázium igazgatója elmondta, a Szegedi Tudományegyetem és a Gyulai Erkel Ferenc Gimnázium egy évvel ezelőtt újította meg 30 éve fennálló együttműködését. Mint kiemelte, témanapokkal, workshopokkal, egyetemlátogatással és az Egyetem-tér című rendezvényükkel alkották újra értékközvetítő tevékenységüket.
– E programok kivitelezésében hatalmas szerepet vállalt az egyetem, Gyula városa és a Gyulai Tankerületi Központ – tette hozzá.
Teleki-Szávai Krisztina, a Gyulai Tankerületi Központ igazgatója hangsúlyozta, a versenyképes tudás és a minőségi oktatás társadalmi és gazdasági fejlődésünk alappilléreit jelentik.
– Az egyetem és a gimnázium célkiűzései ezeken a pontokon közösek, ennek jegyében kezdődött meg az együttes munka immáron 31 évvel ezelőtt – tette hozzá. – Az elmúlt tanévben professzorok, oktatók, egykori erkeles egyetemi hallgatók, gimnáziumi tanárok és diákok közösen megálmodott projekteket hoztak létre.
Kitért arra, hogy a nagyszerű kezdeményezésekben aktív szerepet vállaltak Gyula munkaerő-piaci szereplői is, hiszen az együttműködés nem titkolt célja a gyulai és a Békés vármegyei fiatalok helyben maradásának előmozdítása.
Prof. Dr. Zakar Péter, a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi és közkapcsolati rektorhelyettese elmondta, mind a gimnáziumnak, mind az egyetemnek létérdeke az együttműködés.
– Az egyetemnek létérdeke, hogy ismerje a közoktatás folyamatait, és minél inkább fel tudja készíteni a diákokat az egyetemi életre – fogalmazott. – Az egyetemi élet nem jobb vagy rosszabb, hanem más, mint a gimnáziumi légkör. Hogy miben más, abban próbálnak meg az egyetem Gyulára ellátogató munkatársai is segítséget nyújtani. Kiemelte, a gimnáziumi és egyetemi tanulmányoknak a szabadság mellett van egy közös vonatkozása. Akik később visszagondolnak ezekre az évekre, mindannyian ezeket az esztendőket tartják a legszebbeknek.
A program következő részében prof. dr. Molnár Gyöngyvér, az SZTE BTK Neveléstudományi Intézet vezetője tartott előadást Mesterséges intelligencia az oktatásban: lehetőségek, kérdések és megoldások címmel.
forrás: BEOL.hu
fotó: Für Henrik