A szegedi boszorkányperektől a fekete lyukak fizikájáig – érdekfeszítő előadásokkal tisztelgett a Magyar Tudomány Napja előtt a Radnóti.

Publikálva: 2018. november 20.

A 2018. november 12-15-e között megrendezésre kerülő tudományos héten egykori diákok, valamint az iskolához kötődő neves kutatók tartottak előadásokat a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium tanulóinak.

A Magyar Tudósok 1996-os Világtalálkozóján született döntés tiszteletére, mely a Magyar Tudomány Napjának megszületését eredményezte, a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium minden évben nagy gonddal összeállított programsorozatot szervez.

A hagyományos iskolai rendezvényre ebben a tanévben is különböző tudományágak területéhez kapcsolódó igen változatos témakínálattal készültek a szervezők.

Hallhattak előadást a diákok gyógyszereink eredetéről, a nők tudományos életben betöltött szerepéről, a fekete lyukak fizikájáról, a gravitációelmélet alapjairól és Ady Endre életművének nemzetközi kontextusáról, de megismerkedhettek a szegedi boszorkányperekkel, valamint a mágia szerepével a görög-római világban.

A programsorozat érdekes színfoltjai voltak az „Informatika és gyógyszerformálás”, a „Kémia az életünk része” vagy a „Tűzben születtek!” című előadások is és az „Infrafények- ultrahangok” elnevezésű kísérleti bemutató.

A tudományos hét sikeres lebonyolításában neves előadók segítették a Magyar Tudomány Napja előtt tisztelgő intézményt.

Előadók voltak: Dr. Zupkó István, a Gyógyszerhatástani és Biofarmáciai Intézet vezetője, Dr. Virág Zoltán, a SZTE BTK egyetemi docense, Dr. Csapó Edit, a SZTE ÁOK Orvosi Vegytani Intézet tudományos főmunkatársa és a SZTE TTIK Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék egyetemi adjunktusa, Dr. Juhász Ádám, a SZTE Fizikai Kémiai és Anyagtudományi Tanszék tudományos segédmunkatársa, Dr. Kelemen András, a SZTE JGYPK Informatika Alkalmazásai Tanszék főiskolai docense, Dr. Illés Imre Áron egyetemi adjunktus, volt radnótis diák, Dr. Piláth Károly, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium képviseletében, Brandl Gergely, MTA-SZTE predoktori ösztöndíjas, Kelemen Ádám, az ELTE Fizika Tanszék mesterszakos hallgatója, Szőllősyné Pálfi Melinda és Szőllősy László, az RMG pedagógusai.

A rendezvény idén is nagyon népszerű volt a diákok körében.

Menü

Navigáció