Ez volt a címe annak az előadásnak, amelyet Csizmadia Edit, a Szegedi Gregor József Általános Iskola pedagógusa tartott a kilencedik alkalommal megrendezett Regionális Honismereti-Helytörténeti Tanári Műhely márciusi rendezvényén.
A Csongrád Megyei Honismereti Egyesület és a Dugonics András Piarista Gimnázium szervezésében kilencedik alkalommal megtartott Regionális Honismereti-Helytörténeti Tanári Műhely idén „Fedezzük fel! Itthon vagyok…” címmel várta az előadókat.
A műhelybeszélgetésen 17 előadást hallgathattak meg a résztvevők „Interaktív felfedezés, kincsvadászat, helyi értékek”, „Városismeret, helytörténet, helyszíni megfigyelés”, „Épületek, szobrok, emlékhelyek történetei”, valamint „Intézményi gyakorlatok, helytörténeti nevelés” témákban.
Az előadók között volt Csizmadia Edit, a Szegedi Gregor József Általános Iskola pedagógusa is, aki a szecessziós építészettel foglalkozott. Előadásának címe: „A szecessziótól az irodalmi street artig - várostörténeti séták diákoknak Szegeden”.
A tanárnő fontosnak tartja, hogy a gyerekek tudatosabban szemléljék épített környezetüket. Ne csak nézzék, hanem lássák is azokat az épületeket, amelyek emblematikussá váltak a városképben. A szecesszió pedig az az időszak, amelyben sok ilyen érték született. A gyerekeket életkori sajátosságaiknak megfelelően szükséges megszólítani, minél játékosabban, hogy kalandként tekintsenek az ismeretszerzésre.
A jeles eseményre hazai és határon túli előadók érkeztek.