A Veszprémi Tankerületi Központ a Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola és EGYMI infrastrukturális fejlesztése című TOP_PLUSZ-3.3.3-23-VE1-2024-00002 kódszámú „Köznevelési infrastruktúra fejlesztése” című és „TOP_PLUSZ-3.3.3-23” kódszámú felhívás alapján valósítja meg a nevezett projektet. A pályázat keretében összesen 232 835 000 forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatás felhasználásával újulhat meg az iskola Várpalotán.

Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola és EGYMI infrastrukturális fejlesztése -

TOP_PLUSZ-3.3.3-23-VE1-2024-00002

 A Veszprémi Tankerületi Központ a Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola és EGYMI infrastrukturális fejlesztése című TOP_PLUSZ-3.3.3-23-VE1-2024-00002 kódszámú „Köznevelési infrastruktúra fejlesztése” című és „TOP_PLUSZ-3.3.3-23” kódszámú felhívás alapján valósítja meg a nevezett projektet. A pályázat keretében összesen 232 835 000 forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatás felhasználásával újulhat meg az iskola Várpalotán.

Pályázati konstrukció: „TOP_PLUSZ-3.3.3-23” kódszámú „Köznevelési infrastruktúra fejlesztése” című felhívás

Pályázat címe: Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola és EGYMI infrastrukturális fejlesztése

Projekt azonosítószám: TOP_PLUSZ-3.3.3-23-VE1-2024-00002

Kedvezményezett neve: Veszprémi Tankerületi Központ

Kedvezményezett címe: 8200 Veszprém Szabadság tér 15.

Projektmegvalósítás helye: Várpalota

Elnyert támogatás:  232 835 000 forint

Támogatás intenzitása: 100%

Finanszírozó alap: Európai Regionális és Fejlesztési Alap

A projekt célja:

A tervezett fejlesztés egyrészt az intézményben működő óvoda meglévő földszintes épületének új szárnnyal történő bővítését (201,22 m2), másrészt a régi szárny részleges átalakítását, felújítását célozza meg. Figyelemmel a vonatkozó jogi előírásokra, valamint az iskola szakmai közösségének véleményére olyan környezet kialakítása a cél, ami biztosítja az egyenlő hozzáférés elvének teljesülését.

Építészeti kialakítás: a meglévő épületrészhez nyaktaggal kapcsolódik a tervezett új szárny. Tömegalakításában fontos szempont volt olyan forma létrehozására, ami a fő funkciókat tartalmazó épülettömegre helyezi a hangsúlyt, míg a kapcsolódó nyaktag lapostetős megoldással köti össze a régi és új részeket. A tervezett homlokzat a játékos, vidám, színes megjelenésre törekszik. A bővített épületrész alaprajzi elrendezésben a fő funkciók: két csoportszoba, kapcsolódó mosdó-wc és öltöző helyiségek, továbbá a nyaktag, mely az átkötést biztosítja a két épületrész között és helyet ad a teakonyhának és az óvodapszichológusi helyiségnek. A teljes szint akadálymentesen közlekedhetően kerül kialakításra.

Bontás: a tervezett épületszárny megépítéséhez a meglévő épület egyes helyiségeinek átalakítása, falbontás is szükséges. A felújítandó vizesblokk szanitereinek és hidegburkolatának (fal, padló) bontása, az előtérben utólag épített öltözőfülke bontása, a teakonyha bontása, az új épületszárny felé átjáráshoz külső fal bontása tervezett.

Az építési helyszín nagyjából sík, a meglévőhöz képest terepalakítás nem tervezett.

Akadálymentesítés: az épület bővítése oly módon tervezett, hogy akadálymentesen legyen kialakítva, rehabilitációs szakmérnök szükséges a tervek elkészítése során.

Az akadálymentes parkoló a Dankó Pista utcai bejárat mellett kerül kialakításra. Az akadálymentes parkolótól burkolt úton megoldott az épület bejáratáig az eljutás. A földszinten a felnőtt kerekesszékes használók számára külön akadálymentes mosdó készül.