"EFOP-4.1.3-17 Az állami fenntartású köznevelési intézmények tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése" tárgyú pályázathoz kapcsolódó sajtóközlemény









2200 DIÁK, 250 PEDAGÓGUS ÉS 8 ÉPÜLET A NYERTESE A PÁPAI TANKERÜLETI KÖZPONT

ISKOLAFEJLESZTÉSEINEK

Az EFOP–4.1.3-17 kódszámú, „Az állami fenntartású köznevelési intézmények tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése” című pályázaton a Pápai Tankerületi Központ 6 projektjével összesen mintegy 414 millió forint támogatást nyert el.

A támogatás mértéke 100 %.

A projekt megvalósítási időszaka 2017.09.01.-től 2018.10.31.-ig tartott.

A támogatásnak köszönhetően Ajkán, Nyirádon, Lovászpatonán, Noszlopon és Pápán újultak meg az iskolai tornatermek, tantermek és a hozzájuk kapcsolódó helyiségek. Az intézmények korszerű nyelvi, technikai és természettudományi pedagógiai eszközökkel és tanterem bútorokkal is gazdagodtak, valamint közel 600 új sporteszköz is érkezett a tanulók számára.

Az összesen 6 iskolát, 8 helyszínt, több mint 2200 diákot és 250 pedagógust érintő fejlesztés célja az oktatás színvonalának növelése, a tanulás és tanítás körülményeinek korszerűsítése volt. Az új eszközök a modern pedagógiai módszereket támogatják, a megszépült helyiségek pedig hozzájárulnak ahhoz, hogy az iskolások és tanáraik minél komfortosabb környezetben töltsék mindennapjaikat az intézményekben, hogy a tanulás és tanítás mindenkinek élmény legyen. 

2018. november 28-án projektzáró rendezvényen mutatták be az EFOP-4.1.3-17-2017-00125 számú „ESÉLYTEREMTÉS LOVÁSZPATONÁN” projekt intézményi fejlesztéseit. A pályázat eredményeként a Pápai Tankerületi Központ 53.173.179,- forint összegű támogatásban részesült , amelyből a Lovászpatonai Bánki Donát Általános Iskola a természettudományos tárgyak emelt szintű oktatási feltételeinek biztosításához korszerű szaktanterem kialakítása megtörtént. A szaktanterem új bútorzatot kapott, és hozzá tartozó vegyi fülke és 5 energiablokk is létesült. Továbbá több egyéni vagy kiscsoportos foglalkozásra alkalmas helyiség kivitelezése is megtörtént a megszűnt óvodai csoportok helyén. A tornaszoba külön fiú-lány öltözővel, akadálymentesített mellékhelyiséggel egészült ki, valamint a közös használatú mellékhelyiségek is megújultak. A környezetvédelmi szempontok érvényre jutása érdekében korszerű biológiai szennyvíz tisztítót kapott az iskola.

 

A gyógypedagógusok megfelelő körülmények között tudják végezni fejlesztő munkájukat, emellett a kiscsoportos tanórák is méltó körülmények közé kerültek. Az iskolai oktatás feltételeinek javítása mellett a modern körülmények hozzájárulnak a tehetséggondozáshoz és a középiskolai tanulmányok előkészítéséhez, valamint a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatásához.