"EFOP-4.1.3-17 Az állami fenntartású köznevelési intézmények tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése" tárgyú pályázathoz kapcsolódó sajtóközlemény









2200 DIÁK, 250 PEDAGÓGUS ÉS 8 ÉPÜLET A NYERTESE A PÁPAI TANKERÜLETI KÖZPONT ISKOLAFEJLESZTÉSEINEK

Az EFOP–4.1.3-17 kódszámú, „Az állami fenntartású köznevelési intézmények tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése” című pályázaton a Pápai Tankerületi Központ 6 projektjével összesen mintegy 414 millió forint támogatást nyert el.

A támogatás mértéke 100 %.

A projekt megvalósítási időszaka 2017.09.01.-től 2018.10.31.-ig tartott.

A támogatásnak köszönhetően Ajkán, Nyirádon, Lovászpatonán, Noszlopon és Pápán újultak meg az iskolai tornatermek, tantermek és a hozzájuk kapcsolódó helyiségek. Az intézmények korszerű nyelvi, technikai és természettudományi pedagógiai eszközökkel és tanterem bútorokkal is gazdagodtak, valamint közel 600 új sporteszköz is érkezett a tanulók számára.

Az összesen 6 iskolát, 8 helyszínt, több mint 2200 diákot és 250 pedagógust érintő fejlesztés célja az oktatás színvonalának növelése, a tanulás és tanítás körülményeinek korszerűsítése volt. Az új eszközök a modern pedagógiai módszereket támogatják, a megszépült helyiségek pedig hozzájárulnak ahhoz, hogy az iskolások és tanáraik minél komfortosabb környezetben töltsék mindennapjaikat az intézményekben, hogy a tanulás és tanítás mindenkinek élmény legyen.

 

2018. november 21-én sajtótájékoztatón mutatták be az EFOP-4.1.3-17-2017-00126 számú „LÁBAD MOZDUL – ELMÉD SZÁRNYAL” projekt intézményi fejlesztéseit. A részleteket Fenyvesi Zoltán országgyűlési képviselő és Egyházi Andrea, a Pápai Tankerületi Központ tankerületi igazgatója ismertette. A pályázat eredményeként a Pápai Tankerületi Központ 70 633 901,- Ft, forint összegű támogatásban részesült. A támogatási mértéke 100 % volt.

Ezen összegből felújították a tornatermet a nyílászárók teljeskörű cseréjével, a padlóburkolat hibáinak javításával. A közlekedők és a tornaterem világító berendezéseit kicserélték. Energetikai szempontból megvalósult a fűtéskorszerűsítés radiátorok cseréjével, és 2 db 100 kW-os gázkazán beépítésével. Így kiváltásra került a magas költséggel működő gázolaj feldolgozásából keletkezett pakura olajjal működő két kazán. Ugyanezen intézmény másik épületében korszerű technika, valamint háztartástan oktatására alkalmas tantermet alakítottak ki. A korhadt ablakok cseréjén kívül új, magas kopás állóságú PVC padlóburkolat került elhelyezésre, valamint megújultak a villamos berendezések. A mai kor követelményeinek megfelelő radiátorok lettek felszerelve. A háztartástan tantárgy oktatása érdekében konyhai blokk került beépítésre. Eszközbeszerzések keretében új munkapadokat, székeket, szerszámokat kapott az iskola.