Sült alma és sütőtök illata hívogatott a Hajdúdorogi Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola pályaorientációs napjára október 4-én.
Gyerekek és pedagógusok egyaránt várakozással tekintettek az idei programra, ami számtalan lehetőséget és tevékenységet kínált.
A nap elsődleges célja az volt, hogy a tanulók tájékozódjanak a különféle szakmák és foglalkozások világában. Saját képességeikre és önismeretükre alapozva, valamint az adott szakma kívánalmaival összhangban hozzák meg majdan a továbbtanulással kapcsolatos döntéseiket.
Katona legyek vagy szakács?
Nos, sokakban ez is felmerült teremről teremre megismerkedve a fortélyokkal.
Életkori sajátosságokhoz, olykor pedig az érdeklődéshez igazodó számos lehetőséget kínáltunk tanítványainknak. Semmi nem pótolhatja a valós helyszínen szerzett tapasztalatokat, ezért tanítványaink közel fele utazhatott hat, városon kívüli helyszínre a Hajdúböszörményi Tankerület, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint iskolánk alapítványának támogatásával. A 3-4. osztályosok Derecskén remek kertpedagógiai program tevékeny résztvevői voltak. A nagyobbak Debrecenben, az Alföldi Nyomda valamint a Kenézy Kórház szakmáinak, foglalkozásainak rejtelmeit ismerhették meg. Várakozáson felüli érdeklődés övezte a Könnyűipari-, valamint a Beregszászi Szakközépiskolák tanműhelyeiben tett látogatást. A sikeres családi vállalkozás mögött húzódó kőkemény munkával szembesültek a hajdúnánási Martinek Farmra látogatók. Városunkban a Vízmű, a Szent György Patika, a GAMESZ és a Szakál-tanya dolgozói kalauzolták a szakmák világában a gyerekeket – foglalta össze Görögh Imréné pedagógus.
Vendégek és nagyszerű programok várták az iskolában maradókat is. A hajdúböszörményi széchenyisek több szakma tárgyi kellékeit, interaktív lehetőségeit mutatták meg a gyerekeknek. Szakmabemutató kisfilmek, pályaorientációs játékos feladatok színesítették a programot. A kisebbek fazekas irányításával készítettek kedves kis agyagfigurákat, majd az Őszidő Klub sütőasszonyai társaságában kalácskákat sütöttek, salátát készítettek a gyerekek. A honvédség és a rendőrség helyszínein az aktív érdeklődést csak a következő csoport megjelenése szakította meg. Az iskola tankonyhájában a szakácsmesterséget próbálgatták a lányok. S hogy mit csinál egy táncpedagógus? A hozzá látogató kis csoportot lépéselemekre, azok összekapcsolására tanította.
E rendezvény hagyományos velejárója az épületet betöltő sült tök és fahéjas alma illata, melyből bárki jóízűen csemegézhetett.