A tankerületi központ egyre több intézménye kapcsolódik a boldogságóra programhoz.
A program kiemelt küldetése, hogy a pozitív pszichológia eredményeire építve adjon ötleteket és módszertani segítséget a boldogságra való képesség fejlesztéséhez az óvodás és iskolás korosztály számára.
Szembenézni a problémákkal
„2016-ban csatlakoztam az osztályommal a „Jobb Veled a Világ” alapítvány boldogságóra programjához. A boldogságórákon olyan technikákat ismernek meg a gyerekek, amelyek segítségével könnyebben néznek szembe a kihívásokkal, képesek lesznek megbirkózni a problémákkal. Pozitív énképpel, pozitív életszemlélettel rendelkező felnőtté vállnak. Kitartó munkánk meghozta a gyümölcsét. Iskolánk, a Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézménye elnyerte a boldog iskola címet, melyet szeptember 18-án a Budapesti Kongresszusi Központban vehettünk át” – közölte Szabó Istvánné pedagógus, s örömét fejezte ki, hogy októbertől már az iskola Kalmár Zoltán Tagintézménye is kapcsolódik a boldogságórákhoz.
A Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola továbbra is viselheti a Boldog iskola címet, ugyanis az erről szóló oklevelet Takácsné Bíró Zsuzsa intézményvezető is megkapta Spitzmüllerné László Gabriella iskolapszichológus és Kissné Fekete Mariann, a pályázat megvalósítója társaságában.
Spitzmüllerné László Gabriella iskolapszichológus a Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium pedagógusainak közösségével is átvehette a díjat, ismét. Mint hangsúlyozta, több, mint 1300 intézményben indult el, s működik a program, melyhez ők tavaly csatlakoztak.
„Az előadások, élményszerű bemutatók rávilágítottak arra, hogy a kötött tematikák, ajánlott órai foglalkozások közepette is lehet sokszínűen, kreatívan segíteni a diákokat az érzelmi nevelés-fejlesztés útján. A középiskola ennek tudatában folytatja ebben a tanévben is, több osztályban ezt a pozitív pszichológiára alapozott programot.”
Az elmúlt tanév végén a Dr. Molnár István Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános és Készségfejlesztő Iskola, Kollégium is benyújtotta az említett pályázatot, s ők is nyertek – tájékoztatott Tóthné Csiszár Éva Regina intézményvezető, aki Nagy Erika gyógypedagógussal örülhetett már a fővárosban a boldogságórák megtartásához szükséges oklevélnek.