Selye János diáklaborhálózat kiépítése
Sajtóközlemény a projekt zárásáról
Befejeződött a „Tehetséggondozó diáklaborok fejlesztése Észak-Magyarországon” című projekt a Hatvani Tankerületi Központ Bajza József Gimnáziumában
A Nemzeti Innovációs Ügynökség Zrt., (korábbi nevén Express Innovation Agency Zrt.), mint közreműködő szerv 2023-ban 173 793 020 Ft kutatás-fejlesztési támogatásban részesítette a Selye János diáklaborhálózat kiépítése c. felhívására benyújtott, XIA-DIÁKLABOR-23-04 azonosítószámmal nyilvántartott pályázatot.
A Hatvani Tankerületi Központ, konzorciumvezetőként koordinálta a „Tehetséggondozó diáklaborok fejlesztése Észak-Magyarországon” című projektet, melynek forrása Magyarország 2022. évi központi költségvetéséről szóló 2021. évi XC. törvény LXII. Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap fejezet 2. Innovációs Alaprész volt.
Az alábbi szervezetek, intézmények nyertek forrást és dolgoztak együtt a projekt megvalósításán:
• Hatvani Tankerületi Központ (Konzorcium vezető) 82 249 520 Ft,
• Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon
(Konzorciumi tag) 73 500 000 Ft,
• Miskolci Tankerületi Központ (Konzorciumi tag) 18 043 500 Ft,
A Hatvani Bajza József Gimnázium mellett két miskolci intézményben, a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthonban, valamint az Avasi Gimnáziumban folytak természettudományos diáklabor foglalkozások 7-13. évfolyamos külsős diákok számára.
A Hatvani Bajza József Gimnázium laboratóriuma 66 347 132 Ft értékű eszközzel gyarapodott. A fejlesztés során informatikai és speciális laboreszközöket szereztünk be. A pályázat a régió 47 intézményének adott lehetőséget természettudományos ismeretek gyakorlati alkalmazására. Nemzetközi kutatócsoportok működtek együtt valamely választott téma kutatásán. Szélesedtek, és megerősödtek az intézmény kapcsolatai egyetemekkel, szervezetekkel, innovatív cégekkel. A projekt hozzájárult a matematikai, kémiai, fizikai, biológiai ismeretek kísérleteken alapuló elmélyítéséhez, ezáltal a kutatás-fejlesztési pályaorientáció erősítéséhez. A gimnázium évente több mint 500 órában kínált lehetőséget a természettudományok iránt érdeklődő diákok számára, hogy tudásukat gyarapítsák.
A projekt megvalósításában részt vevő pedagógusok – együttműködve a Magyarországi Diáklaborok Egyesületével – rendezvényeken, nemzetközi projektekben és képzéseken vettek részt.
Támogató : Kulturális és Innovációs Minisztérium
Támogatás intenzitása: 100 %
A projekt megvalósításának időszaka: 2023.06.01-2025.05.31.
További információ:ZRfzxZfHERQybiNa8rZ0MNMj2aGF0dmFuQGtrLmdvdi5odQ==
Sajtóközlemény
Elindult a „Tehetséggondozó diáklaborok fejlesztése Észak-Magyarországon” című projekt
A Nemzeti Innovációs Ügynökség Zrt., (korábbi nevén Express Innovation Agency Zrt.), mint közreműködő szerv támogatásra alkalmasnak minősítette A Selye János diáklaborhálózat kiépítése c. felhívására benyújtott, XIA-DIÁKLABOR-23-04 azonosítószámmal nyilvántartott pályázatot. A Hatvani Tankerületi Központ, mint konzorciumvezető „Tehetséggondozó diáklaborok fejlesztése Észak-Magyarországon” című projektre összesen 173 793 020 Ft, vissza nem térítendő támogatást kapott, amelynek forrása Magyarország 2022. évi központi költségvetéséről szóló 2021. évi XC. törvény LXII. Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap fejezet 2. Innovációs Alaprész címe.
A Pályázó konzorcium tagjai:
Hatvani Tankerületi Központ (Konzorcium vezető) 82 249 520 Ft,
Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon (Konzorciumi tag) 73 500 000 Ft,
Miskolci Tankerületi Központ (Konzorciumi tag) 18 043 500 Ft,
A megvalósító intézmények a Hatvani Bajza József Gimnázium, a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon, valamint az Avasi Gimnázium Miskolcon. A pályázat célja a konzorcium három fenntartójához tartozó intézmények diáklaborjainak fejlesztése. A pályázatból a három diáklabor eszközparkja és laborfelszerelései bővülnek összesen 141,8 MFt költségből. A projekt során a diáklaborokkal rendelkező intézmények 7-13. évfolyamos diákok számára biztosítanak helyet és lehetőséget a kutatómunkára, megadva nekik az szükséges szakmai, módszertani és infrastrukturális hátteret. A középiskolák saját diákjai mellett a régió általános iskolás tanulói számára is megnyílik a lehetőség, hogy a fejlesztett laborokban kísérleteket végezzenek, így közelebb kerüljenek a természettudományos gondolkodáshoz, valamint bekapcsolódhatnak innovatív programjaik megvalósításába. Az Avasi Gimnázium évente 300 óra, a Bajza és a Lévay Gimnázium évente 500 óra foglakozást kínál intézményükön kívüli diákok számára a megvalósítás két éve alatt.
A projekt megvalósításában részt vevő pedagógusok – együttműködve a Magyarországi Diáklaborok Egyesületével – rendezvényeken, nemzetközi projektekben és képzéseken vesznek részt.
Támogató : Kulturális és Innovációs Minisztérium
Támogatás intenzitása: 100 %
A projekt időszaka: 2023.06.01-2025.05.31.
További információ: GRLcbLDknHmjZX7mZEDcZwaGF0dmFuQGtrLmdvdi5odQ==