A Balatonfüredi Eötvös Loránd Általános Iskola infrastruktúra fejlesztése
Kedvezményezett neve: Balatonfüredi Tankerületi Központ
Fejlesztés tárgya: A Balatonfüredi Eötvös Loránd Általános Iskola infrastruktúra fejlesztése
A projekt azonosítószáma: TOP_PLUSZ-3.3.3-23-VE1-2024-00009
Szerződött támogatás összege: 70 000 000 Ft
A projekt tartalmának részletes bemutatása:
Jelen projekt célja a Balatonfüredi Tankerületi Központ fenntartásában lévő, Balatonfüredi Eötvös Loránd Általános Iskola részleges felújítása. Az intézmény a több, mint 13 ezer fős település központjában helyezkedik el.
Az iskola épülete 1985. óta funkcionál oktatási intézményként, amely elhelyezkedése, funkciója alapján kiválóan alkalmas oktatási-nevelési feladatok ellátására.
A fejlesztéssel érintett ingatlanon az épületszárnyakat összekötő „nyaktag” tetőszigetelése korszerűsítésre kerül, illetve kisebb külső és belső felújítási munkálatok elvégzésére is sor kerül (matematika terem, biológia terem, fizika és kémia terem és a hozzá tartozó előkészítő helyiségek, kis nyelvi terem).
Az épületbe való bejutás jelenleg nem akadálymentes, nem áll rendelkezésre akadálymentes parkoló, ezért ezek kialakítása szükséges, továbbá átalakításra kerül a mozgáskorlátozott mosdó. Ezenkívül időszerűvé vált az energetikai korszerűsítés, emiatt megújuló energia alapú rendszerként hőszivattyús kivitelű klímaberendezés beépítése, valamint LED-es mennyezeti lámpák elhelyezése is indokolt.
Az építési tevékenységek mellett sor kerül eszközbeszerzésre is: 1 db korszerű digitális tábla kerül üzembe helyezésre, valamint 1 db defibrillátor, bútorok (többek között labor tanulóasztal, laboratóriumi vizesblokk, székek, szekrények) és fejlesztő eszközök kerülnek beszerzésre.
A beruházás illeszkedik mind a TOP Plusz Operatív Program céljaihoz, mind a Veszprém Vármegye Területfejlesztési Programjában megfogalmazott célokhoz, amelyek között kiemelt helyen szerepel a területi kohézió javítása, a régiók fejlettségi pozíciójának jobbá tétele, az országon belüli egyenlőtlenségek további csökkentése. A fejlesztés célja a valós, helyi igényekre alapozott infrastrukturális fejlesztés, valamint az érintett intézmények hatékony pedagógiai eszközrendszerét, módszertani megújulását támogató, a minőségi neveléshez-oktatáshoz illeszkedő funkcionális egységek, feladatellátási helyek kialakítása, korszerűsítése. A projekt célja az állami fenntartású alapfokú köznevelési intézmények beruházásainak célirányos támogatása, a minőségi oktatási környezet és hatékony nevelés infrastrukturális feltételeinek megteremtése, az intézményben folyó magas színvonalú oktatói-nevelő munka támogatása, megfelelő, méltó infrastrukturális feltételek biztosítása az intézménybe járó, nemcsak helyi, hanem az intézménybe bejáró környékbeli diákok igényeinek a kiszolgálása.
Ezek által megteremtődnek az egyenlő esélyek, és a közel azonos színvonalú köznevelési feladatellátáshoz való hozzáférés biztosításával az intézményekben a jelen kor elvárásainak megfelelő infrastrukturális feltételek is adottak lesznek.
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2026.03.31.