A Szigetvári Tankerületi Központ a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében meghirdetésre került Köznevelési infrastruktúra fejlesztése című felhívásra benyújtott két pályázati projekt megvalósítására összesen 439 millió forint európai uniós támogatást nyert el a fenntartásában levő intézmények felújítására. A projektek a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.
A TOP_Plusz-3.3.3-23-BA1-2024-00002 azonosítószámú projekt keretében a Szigetvári Weiner Leó Alapfokú Művészeti Iskola infrastrukturális felújítását tervezzük megvalósítani, melyre 362,9 millió forint európai uniós támogatást nyert el a Szigetvári Tankerületi Központ.
Az országos műemlékvédelem alatt álló, rendkívül energiapazarló épület nem felel meg a mai kor elvárásainak, korszerűtlen, energetikai besorolása kiemelkedően rossz (I). A homlokzati nyílászárók – mind a zárt udvar felé, mind az egyéb gerébtokos ablakok - egyrétegű üvegezéssel készültek. Az épület földszinti falazatai a talajból származóan rendkívül vizesek. Külön vízszigetelésük nincsen. A fűtési rendszer villamos alapú, helyiségenként külön hőtárolós kályhák elhelyezésével megoldott. A villamos rendszer elavult, korszerűtlen, a lámpatestek hagyományos izzókkal és kompakt fénycsövekkel megoldottak.
Az intézmény tekintetében az alábbi fejlesztések megvalósítását tervezi a Tankerület:
- az épület falainak vízszigetelése, felújítása,
- külső nyílászárók cseréje,
- fűtésrendszer korszerűsítése: árammal működő hőtárolós kályhák cseréje,
- villamoshálózat fejlesztése,
- teljes homlokzati festés elkészítése,
- padlás szigetelése,
- akadálymentesítés: földszinti vizesblokk akadálymentesítése, akadálymentes parkoló építése, akadálymentes bejárat kialakítása
- földszinti bejárat mellett található mellékhelyiség átalakítása, fejlesztése,
- a használati melegvíz-ellátás biztosítása érdekében hőszivattyús vízmelegítő beépítése,
- a bejárat melletti hangversenyterem akadálymentesítése és hangosító-rendszerrel való ellátása.
A korszerűsítés eredményeként növekszik a minőségi oktatáshoz és neveléshez való egyenlő hozzáférés lehetősége, a fejlesztés hatására az intézmény modern környezetben tudja a képesség kibontakoztató és művészeti oktatást biztosítani.