Köznevelési infrastruktura fejlesztése a Balatonvilágosi Mészöly Géza Általános Iskolában
Projekt száma: TOP PLUSZ-3.3.3-23-SO1-2024-00008
Projekt címe: Köznevelési infrastruktura fejlesztése a
Balatonvilágosi Mészöly Géza Általános
Iskolában
Kedvezményezett: Siófoki Tankerületi Központ
A támogatás összege: 414 663 981 Ft
Támogatás intenzitása: 100 %
Projekt tervezett megvalósítás ideje: 2025.07.01. – 2026.12.31.
Megvalósítási helyszínek, bevont intézmények
A projektben érintett intézmény neve: Balatonvilágosi Mészöly Géza Általános Iskola
8171 Balatonvilágos, József Attila u. 137/A, 748/1 hrsz.
Projekt célja
Általános cél a Széchenyi Terv Plusz Program keretében megvalósuló TOP_PLUSZ-3.3.3-23 projekteknél az állami és nem állami fenntartású köznevelési intézmények esetében a valós, helyi igényekre alapozott infrastrukturális fejlesztés, valamint az érintett intézmények hatékony pedagógiai eszközrendszerét, módszertani megújulását támogató, a minőségi neveléshez-oktatáshoz illeszkedő funkcionális egységek, feladatellátási helyek kialakítása, korszerűsítése.
Jelen fejlesztés keretében a Balatonvilágosi Mészöly Géza Általános Iskola épületének infrastrukturális fejlesztése, valamint eszközbeszerzés fog megvalósulni annak érdekében, hogy a településen a jelen kor elvárásainak megfelelő infrastrukturális feltételek legyenek az alapfokú nevelés-oktatás és a tehetséggondozás biztosításához.
Projekt részletes szakmai tartalma
Az iskola épülete 1982-ben épült. Az oktatás 8 osztályteremben és 2 szaktanteremben (informatika, és természettudományi) folyik. Az iskolaépület földszintjén található a tornaterem. Balatonvilágos Község Önkormányzata a korábbi években ablak- és világításcserét, hőszigetelést végzett az épületen. Az iskola udvara tágas, részben parkosított. Egy füves focipálya, egy aszfaltos kézilabdapálya és egy streetball kosárlabdapálya biztosítja a szabadtéri sportolás lehetőségét. Egy kisméretű játszóudvar is található az udvaron, amelynek egyik sarkában modern kúszó-mászó játék segíti a kicsik mozgásfejlődését.
A projekt megvalósításával az épület infrastrukturális fejlesztése valósul meg annak érdekében, hogy a jelenlegi kapacitásokra építve egy minőségi nevelést nyújtó intézmény álljon rendelkezésre, korszerű oktatási infrastruktúrával.
A meglévő épületen lévő lapostető megerősítésére kerül sor, továbbá az eresz lefolyók cseréje és az ereszek fűtőszálakkal történő ellátása is megvalósul. A tető vízszigetelése alatt hőszigetelés és aljzati réteg kerül beépítésre.
Az akadálymentesítés terén történő jogszabályi feltételeknek való megfelelés érdekében az épület bejáratának megközelítésére rámpa kerül kiépítésre; az épület mellett található gyeprácsozott parkolóban egy akadálymentes parkoló kerül kialakításra szilárd burkolattal; valamint az épület földszintjén egy akadálymentes mosdó helyiség kerül kialakításra.
Az épület világításának korszerűsítése érdekében mennyezeti jelenlét érzékelők elhelyezésére kerül sor a mosdó, WC és öltöző helyiségekben. Új megújuló energia alapú hőszivattyús használati meleg víz készítő berendezés telepítése valósul meg a melegvíz használat kielégítésére.
Az intézmény racionális és költséghatékony működésének kialakítása jön létre a fűtési rendszer felújításával. Hőszivattyús bojler beépítése történik a földszinti mosdó helyiségekben. Olajkazán cseréje valósul meg új kondenzációs gázkazánra, amely fordulatszám szabályozású szivattyúkkal van ellátva, valamint programozható fűtésszabályozással.
A fejlesztés utolsó szakaszában eszközbeszerzésre is sor kerül, az oktatási-nevelési munkához szükséges bútorok kerülnek beszerzésre; 15 db csővázas tanulói asztal és 30 db csővázas tanulói szék.