A Magyar Falu Programban újítottuk meg a dávodi általános iskola tornatermét.
Szeptember 17-én, az iskola diákjainak sokszínű és látványos műsorával adtuk át a Dávodi Forrás Általános Iskola közel 45 millió forintból megújult tornacsarnokát.
A pályázati támogatásnak köszönhetően kicseréltük a közlekedő helyiségek padlóburkolatát, a belső termeket kifestettük, teljesen felújítottuk a mosdókat és öltözőket, kicseréltük a gépészeti alapvezetékeket és a kazánt is. A homlokzat és a tetőzet is új szigetelést kapott. A teljes felújítás érdekében a 36.270.000 Ft pályázati támogatás mellé a tankerületi központ a saját költségvetéséből további 8.375.000 forintot biztosított, így az építési munkálatok teljes költsége elérte a 44.645.000 Forintot.
A tanulók és pedagógusok nagy örömmel vették birtokba a kívül-belül megszépült tornacsarnokot. Az átadást szimbolizáló nemzeti színű szalagot rendhagyó módon az iskola diákjai vágták át.
Zsigó Róbert, a térség országgyűlési képviselője beszédében hangsúlyozta: a Kormány egyik legfontosabb célja a vidéki települések fejlesztése. Ennek érdekében az elmúlt években utak, járdák épültek, intézmények újultak meg és folyamatos volt a vidéki iskolák fejlesztése. A Magyar Falu Program is azt a célt szolgálja, hogy jó legyen vidéken élni. Sárosi Magdolna tankerületi igazgató köszöntőjében kiemelte: a dávodi iskola fontos közösségformáló szerepet játszik a település életében, összetartó ereje pótolhatatlan. Az intézmény minden pedagógusa azon dolgozik, hogy második otthont varázsoljon az iskolából az ott tanuló gyermekeknek. Örömét fejezte ki, hogy a nevelőtestület nagy hangsúlyt fektet a gyermekek fejlesztésére, lehetőséget biztosít arra, hogy a diákok felfedezzék önmagukat, erősségeiket. Az intézményt fenntartó tankerület kiemelt célja, hogy segítse az iskolában folyó szakmai munkát, és egyre jobb infrastrukturális feltételeket biztosítson. Ennek a folyamatnak az egyik állomása a most átadott tornacsarnok is.
Hirtenberg János Sándor polgármester köszönetet mondott a kormányzati támogatásért, kihangsúlyozva azt, hogy minden vidéken megvalósuló fejlesztésnek nagy jelentősége van, mert segíti a helyben maradást. Hideg Marianna intézményvezető büszkén jelentette ki, hogy a fejlesztésnek köszönhetően a környék legnagyobb és legmodernebb, testnevelésre alkalmas létesítményével rendelkeznek. Köszönetet mondott az állami támogatásért, majd külön megköszönte a tankerületi központnak, hogy évről évre újabb és újabb fejlesztéseket valósít meg az iskolában.
Az iskola diákjai színes műsorral készültek az átadó ünnepségre, ahol az iskola valamennyi tanulója a képzeletbeli színpadra állhatott. A diákok népdalcsokorral, tánccal és egy, az olimpiai játékokat idéző műsorral kedveskedtek a vendégeknek. A nyolcadik osztályos tanulók humoros, a szinkronúszókat is megszégyenítő, a „rögtönzött” medencében bemutatott előadása mindenki arcára mosolyt csalt.
A program az Ökoiskola hagyományos faültetésével zárult. Az egyre növekvő fák a gazdagodó falut és a fejlődő iskolát szimbolizálják.