„Energiahatékony iskola” és "Örökös Ökoiskola" címet kapott a környei Kisfaludy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Publikálva: 2019. november 6.

Fél év alatt csaknem megduplázta teljesítményét a Virtuális Erőmű Program (VEP), a csatlakozók energia-megtakarításából számított érték alapján a virtuális erőmű már Magyarország negyedik legnagyobb erőműve – mondta el Szili Katalin, a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács tiszteletbeli elnöke, a program védnöke a VEP díjátadó gáláján Budapesten, ahol a Kisfaludy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola energiatudatos tevékenységét is elismerték.

Jakab István, az Országgyűlés alelnöke nemzeti sikertörténetnek nevezte a programot, mint mondta, minden ember érdeke, hogy jó megoldások szülessenek. Kiemelte, hogy a VEP-et már nemzetközi szinten is ismerik, az Európai Bizottság a három legjobb uniós energiahatékonysági program egyikeként tartja számon.

A program a csatlakozók – vállalatok, önkormányzatok, iskolák, intézmények – éves energiamegtakarításait átszámolja erőművi kapacitásra, vagyis meghatározza, hogy mekkora erőműre nincs szükség a megtakarítás eredményeképpen.

A rendezvényen köszöntőt mondott Dr. Molnár Ferenc, a MI6 tulajdonosa és Dr. Mezősi Balázs, a Virtuális Erőmű program igazgatója is, s elhangzott, hogy nemrég a megyék is csatlakoztak a programhoz: Komárom-Esztergom megyében a helyi szervezetekkel karöltve az országban az elsők között indult el a Virtuális Erőmű Program.

A Magyar Innováció és Hatékonyság (MI6) NKft. díjátadóján Komárom-Esztergom megyéből 9 szervezetet, köztük vállalatokat, intézményeket, önkormányzatokat és iskolákat tüntettek ki energiatudatos és energiahatékony tevékenységükért. A klímaváltozás mindannyiunk ügye, fontos, hogy megyei szinten is felhívjuk rá a figyelmet – emelte ki a gálán Popovics György, a megyei közgyűlés elnöke.

A Kisfaludy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola képviseletében Horti Károlyné intézményvezető-helyettes vehetett át díjat. Az iskola régóta elkötelezett híve a környezettudatosságnak, melyet az intézmény valamennyi tanulója és dolgozója  szem előtt tart munkája során. Ezt bizonyítja az is, hogy 2009/2010-ben az „E-on Zöld Bajnokok” országos energiatakarékossági programban második helyezést értek el. A Greendependent Intézet által meghirdetett családok energiamegtakarítási versenyében az iskolában tanuló gyerekek családjait összefogva második és negyedik helyezést szereztek, idén pedig sikerrel pályáztak az Örökös Ökoiskola címre: 10 év munkájának eredményeként 2019. október 18-án az iskola megkapta az Örökös Ökoiskola cím megszerzését igazoló oklevelet az Emberi Erőforrások Minisztériuma ás az Agrár Minisztérium jóvoltából.

A díjátadón Maruzsa Zoltán, az EMMI köznevelésért felelős államtitkára köszöntötte a megjelenteket. A klímavédelem, a környezettudatosság és a fenntarthatóságra nevelés egyre nagyobb szerepet tölt be az egész világban, és jó azt látni, hogy a magyar iskolarendszer már másfél évtizede elkötelezetten egy komoly hálózatot üzemeltet ebben a témakörben, mely nem más mint az Ökoiskola Hálózat. „Mindannyian felelősek vagyunk környezetünkért” – hívta fel a hallgatóság figyelmét. Az államtitkár ezután ismertette az Ökoiskola Cím legfontosabb jellemzőit és az ökoiskolák feladatait, melyből talán legfontosabb, hogy a pedagógusoknak az iskolai falain belül és kívül is képviselniük kell a környezettudatosság értékeit.   
László Tibor Zoltán, környezetvédelemért felelős helyettes államtitkár elmondta, hogy az ökoiskola neveli fel a jövő környezettudatos állampolgárait. Szerinte az ökoiskola a jövő iskolája. Kiemelte az ökoiskolákban található jó gyakorlatok fontosságát, majd gratulált a megjelenteknek, és felhívta a figyelmet arra, hogy nincsenek egyedül, végül hozzátette: „látjuk gyemekeinken lelkes munkájuk eredményét!”.

A cím elnyeréséhez köszönet illeti a környei iskola minden dolgozóját, tanulóját és azon szervezeteket, amelyek az elmúlt 10 év során támogatták az intézményt:

Menü

Navigáció