EFOP-3.2.3-17-2017-00054 - Tanulás és tanítás a digitális térben. Digitális környezet fejlesztése a Nagykanizsai Tankerületi Központ intézményeiben
A projekt kedvezményezettje: Nagykanizsai Tankerületi Központ
A tervezett fejlesztés a Nagykanizsai Tankerületi Központ által működtetett és fenntartott, a pályázat célcsoportjába tartozó gyermekek számára négy önálló OM azonosítóval rendelkező intézményben jelent szakmai fejlesztést. Jelen projekt által támogatott intézmények megvalósulás helyszínei:
Csány-Szendrey Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola
Dr. Mező Ferenc Gimnázium
Kőrösi-Péterfy Általános Iskola
Letenyei Andrássy Gyula Általános Iskola
Az elnyert támogatás összege: 110 000 000,- Ft
A támogatás mértéke: 100%
A projekt megvalósítási időszakának kezdete: 2018.01.01.
A projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2021.03.31.
A fejlesztés részletes szakmai tartalma:
o Digitális pedagógiai módszertani program megvalósítása, mely hozzájárul iskoláink digitális felkészültségéhez és módszertani kultúrájának növeléséhez.
A felhívás részcéljai:
o A digitális pedagógiai módszertanok komplex, intézményi szintű fejlesztése a pedagógusok képzésével és a támogató eszközöknek bevezetésével és beválás-vizsgálatával.
o A tanulók matematikai, szövegértési, digitális és természettudományos, valamint problémamegoldó és kreatív kompetenciáinak fejlesztése.
o Magyarország Digitális Oktatási Stratégiájában foglalt fejlesztési célok megvalósítása.
o A pilot programot megvalósító intézményekben a digitális környezeti fejlesztések hozzáférhetővé, akadálymentessé tétele.
Megvalósítandó tevékenységek
o Pedagógiai-módszertani elemek
a. A támogatott intézmények bevont pedagógusainak akkreditált pedagógus továbbképzésen történő részvétele, digitális kompetenciáinak fejlesztése, mérése.
b. A DPM fejlesztéshez összeállított, vagy választott csomag(ok) használatára való felkészülés.
c. Az összeállított, ill. választott csomaghoz kapcsolódó intézményi digitális tartalom fejlesztése (digitális óravázlatok, tanítást-tanulást támogató tartalmak, digitális projekt leírások stb.) , ill. a tartalom megosztása a Nemzeti Köznevelési Portál (NKP) felületén.
d. Az implementációt támogató események (pl. szakmai napok, workshop-ok, videokonferenciák, tréningek) szervezése, online tanári közösségek kialakítása, legalább a programba bevont intézmények között.
e. Az internetbiztonságot és fogyasztóvédelmi jogérvényesítést elősegítő programok szervezése.
f. A bevont intézmények vezetőire, pedagógusaira, tanulóira és szülői közösségére szabott szemléletformáló kampány tervezése és megvalósítása a digitális pedagógia bevezetéséről.
g. Az alkalmazott digitális pedagógiai módszertani csomagok beválás-vizsgálata, ajánlások megfogalmazása és disszeminációja.
o A digitális pedagógiai környezet intézményi feltételeinek megteremtése
a. IKT eszközök, berendezések beszerzése.
b. A digitális pedagógiához kapcsolódó, valamint a tanulók nevelését-oktatását támogató digitális eszközök, taneszközök beszerzése.
o Támogató szolgáltatások (mentorálás, nyomonkövetés) biztosítása
a. A pedagógusok munkáját segítő digitális módszertani asszisztensi feladatok ellátása.
b. A módszertani csomag intézményi bevezetését támogató szolgáltatások (pl. helpdesk).
c. A résztvevő intézmények és bevont pedagógusaik folyamatos szakmai támogatása, mentorálása, a folyamatok minőségbiztosítása.
d. A pilot program előkészítése, megvalósítása és az eredmények hasznosítása (kiemelten a jó gyakorlatok, az implementált tananyagok, módszertanok megosztása) során kötelező a szakmai együttműködés és az információszolgáltatás.
További információ kérhető: Dr. Molnár Zoltán - projektmenedzser
e-mail: OusoUcKQeQBRcFE7ijVZrRQem9sdGFuLm1vbG5hci5kckBnbWFpbC5jb20=