EFOP-4.1.3-17-2017-00431

Csonkahegyháti Iskola - Tanulást segítő tereinek kialakítása

EFOP-4.1.3-17-2017-00431

Csonkahegyháti Iskola - Tanulást segítő tereinek kialakítása

Projekt összeg: 149 375 985 Ft
Támogatási intenzitás: 100%
Megvalósítási időszak: 2017.10.01 - 2018.11.30

A Zalaegerszegi Tankerületi Központ, mint pályázó, az üzemeltetésében lévő csonkahegyháti Gárdonyi Géza és Szegi Suli Általános Iskola egy épület részleges korszerűsítését és a belső, kihasználatlan területek hasznosítását (funkcióbővítés) tűzte ki célul az EFOP-4.1.3-17-2017-00431 kódszámú pályázat keretében. A pályázat során a következő kiemelt célokat helyezzük előtérbe:

Projekt műszaki tartalmának leírása:

A projekt célja az iskola épületének felújítása, bővítése, modernizálása, mely azért vált szükségessé, mivel az oktatási tevékenység funkcionális terei jelenleg nem felelnek meg a modern iskolákkal szemben támasztott elvárásoknak. Utoljára az iskolában 1999-ben volt felújítás, akkor egy részleges emeletet, vizesblokkot építettek az iskolára. A megnövekedett- és évről évre tovább növekvő- létszámú HH, HHH, SNI-s tanulók speciális oktatásának nincsenek meg a megfelelő infrastrukturális feltételei. Kevés az erre a célra alkalmas helyiség. Nincs könyvtár, nincs nyelvi labor az iskolában. Hiányzik egy klubszoba is, ahol a tanulók, kisebb csoportos, délutáni foglalkozásaikat meg tudnák tartani. A tehetséggondozó szakkörök, főleg a képzőművészeti és a kézműves szakkör, hely- és eszközigényes foglalkozásai számára nincs megfelelő terem. A jelenlegi felújítás fontos eleme az iskola épülettel egy időben, 1983-ban épült tetőtér fejlesztése, ami nemcsak a kialakítandó helyiség miatt fontos, hanem azért, mert az elavult tetőhéjazat miatti rendszeres beázásokkal folyamatosan romlik az épület állapota.

Elkészült korszerűsítési munkák:

A földszinti vizesblokk elhasználódott, elöregedett szaniterekkel és burkolatokkal rendelkezik, felújítása szükségessé vált. A szaniterek és burkolatok elbontásra kerültek, továbbá a WC-k közötti falazott válaszfalak, és minden ajtót el lett távolítva. A meglévő szaniterek helyére kerültek az újak, tartályos WC-k, piszoárok és mosdókagylók. A WC helyiségeiben szerelt jellegű előregyártott válaszfal került kialakításra.
A földszinti főbejárat ajtaja korszerűtlen acél szerkezet volt, a nyílászáró korszerű, hőhídmentes, kifele nyíló, az eredetivel azonos kialakítású alumínium ajtóra megtörtént.

A tető zsindelyes fedése szétfagyott, ezért került rá a bitumenes hullámlemez fedés. A használaton kívüli szellőző felépítményeket, kéményeket elbontásra került. A tetőszerkezetet a belső deszkaburkolatig (bitumenes hullámlemez és zsindelyes fedés, lécezés) és az összes bádogos szerkezetet visszabontása megtörtént. A meglevő villámvédelmi rendszer a tetőcsere elkészülte után visszaépítésre került.

Az iskola villamos fogyasztásának csökkentése érdekében napelemes rendszer került kialakításra. Tetőtér beépítés a korszerűsítési program része, új egyéni foglalkoztató termek, nyelvi labor, klub szoba és tehetséggondozó terem kialakítása, mely funkciók a tetőtérben kerültek kialakításra. Az új funkciókat vizesblokk és egy szertár helyiség szolgálja ki. A tervezett bővítés az dél- és északkelti tetőszakaszban került kialakításra.
Az újonnan kialakított bővítés megközelítéséhez, és a kiürítés biztosítása érdekében szükségessé vált egy új lépcsőház kialakítása. Elbontásra került az épület belső udvarába vezető szélfogó helyiség.

Projekt közvetlen célja:

A projekt eredményeképpen létrejövő integráltabb iskolarendszer várható eredménye az esélyteremtés mellett, az előítéletek csökkenése, valamint energetikai szempontból a törvényi előírásoknak való megfelelés.

A projekt elvárt eredményei:

További információ:

Kajári Attila tankerületi Igazgató

8900 Zalaegerszeg, Biró Márton u 38.

Menü

Navigáció