150 éves a Bajnai Simor János Általános Iskola

Publikálva: 2024. december 13.

2024. november 23-án került megrendezésre a Bajnai Simor János Általános Iskola fennállásának 150 éves évfordulója alkalmából rendezett Simor-napi ünnepi program.

Az egész napos ünnepségsorozat szentmisével kezdődött, ezt követően nagyszabású ünnepi műsorral készült az iskola. A mintegy 150 fős Közösségi Ház nézőtere megtelt, ezért a műsor élőben közvetítve megtekinthető volt az iskolában is.

Kovácsné Pirityi Éva igazgató asszony nyitotta meg a jubileumi rendezvényt, majd Erős Gábor úr, Esztergom térségének országgyűlési képviselője köszöntötte a megjelenteket.

 

A program keretében a Bajnai Simor János Iskola tanulói, pedagógusai és nyugalmazott tanárai, volt diákjai adtak elő magas színvonalú kulturális műsort. A régi idők felidézése érdekében mese, népdalok, mesejáték előadásával készültek a diákok.

Farkas Borbála előadásában egy székely népmesét hallhattunk, majd Kata Szonja, Király Liza és Jung Ádám énkeltek. Utána a Bajnai Simor János Általános Iskola 3. osztályosok mesejátéka, a Kőleves magyar népmese következett. A műsorszámokat Farkasné Józsa Andrea tanárnő tanította be.

A hagyományok ápolásának bemutatására régi és a jelenlegi tanítványok Timár Sándor-Szatmári verbunk és csárdás koreográfiáját adták elő. Felléptek: Dinnyés Liliána, Dinnyés Karina, Dinnyés Gergő, Farkas Borbála, Farkas Vince, Szegedi Eszter, Szakács Kornél és Szakács Kristóf. A táncot Mayer Orsolya tanította be.

A folytatásban az iskola korábbi diákja, Kemenczki Lejla Ady Endre: Üzenet egykori iskolámba c. versét adta elő.

A bajnai gyerekeknek évtizedek óta van lehetőségük zenét tanulni az iskolában, ahol a dorogi zeneiskola telephelyként működik. Ezt jelképezte A Kis kece lányom… c. népdal feldolgozásának előadása klarinéton, amit a régi és a jelenlegi tanítványok: Horváth Zsófia, Ilyés Anna, Kovács Ádám, Tóth Bertalan és zenetanáruk: Daróczi-Vicze Alexandra mutattak be.

Különleges pillanat volt Kovács Éva szavalata, aki Vántsa Zoltán: Iskolában c. versét adta elő. Az előadás különlegessége azt volt, hogy a szavaló az iskola 100 éves jubileumi műsorán is verset mondott, amint most, 50 évvel később szintén.

Az ünnepi gála keretében Simor emlékplakettet adományozott az iskola Hudoba Gyula és Kovács Géza nyugalmazott igazgató urak számára.

Az iskola tanulóinak és pedagógusainak érdemei között kiemelték a kick-boksz területen elért eredményeket, amely Szabó Vilmos igazgatóhelyettes úrnak köszönhetően összeforr az iskola nevével 36 éve. 1988-ban megalapította a Bajnai Kick-Box és Szabadidő Sortegyesületet, és munkájukkal az egyesület fennállása óta 454 arany-, 399 ezüst- és 379 bronzérmet szereztek. Három világbajnoki, és két Európa-bajnoki címmel büszkélkedhetnek tanítványaikkal együtt.

Az összetartozás érzésének erősítés érdekében a kulturális műsort közös énekkel zárták régi és jelenlegi tanárok, diákok. Szólót énekeltek Jácint Zsuzsanna és Ilyés Anna.

A program az iskolában folytatódott, ahol kiállítással készültek az iskola múltjáról és jelenéről. Érdekességek bemutatása mellett tisztelegtek az elődök eredményeinek megidézésével, kordokumentumokkal, diákok által készített makettel és díjak kiállításával.

Később, a délután folyamán tárlatvezetésen vehetettek részt az érdeklődők a 2021-ben felújított bajnai Sándor-Metternich kastélyban, majd a napot Simor-bál zárta.

Köszönet illeti a szervezőket, akik a 150 éves jubileumi ünnepségre egész napos, tartalmas és az egész települést megmozgató programsorozattal készültek, valamint minden támogatót, akik lehetővé tették a megvalósítást.

Köszönet az iskola egykori és jelenlegi pedagógusainak és dolgozóinak az elhivatott szakmai munkáért, akiknek köszönhetően a bajnai iskola eredményesen működhet.

Az iskola pedagógusainak és tanulóinak további sok sikert, kitartást, eredményes közös munkát kívánok a jövőben is!

Menü

Navigáció