A Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola Bálint Sándor Tagiskolája 2025. október 2-án „Szent Mihály-napi lépegető” címmel játékos váltóversenyre hívta a tankerületi iskolák alsó tagozatos tanulóit. A hagyományteremtő szándékkal megrendezett eseményen vidám feladatok vártak a versenyzőkre.
A Szent Mihály-naphoz kötődő helyi hagyományokkal és népszokásokkal, a pásztorélethez kapcsolódó hiedelmekkel és az őszi betakarításhoz köthető szokásokkal ismerkedhettek azok a kisdiákok, akik vállalkoztak a Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskola Bálint Sándor Tagiskolája által meghirdetett váltóversenyen való részvételre.
Játékos feladatok, vidám hangulat, kellemes kikapcsolódás és baráti vendéglátás várt a gyerekekre.
.jpg)
„A hangulatot a második osztályos néptáncosok bemutatója alapozta meg, majd a versenyzők végigjárták a „lépegető” útját: kergettek libát, gurítottak tojást, hordtak krumplit, és még a tápai népviseletet is magukra öltötték.” – olvasható az iskola híradásában.
A vidám versenyfeladatok után a versenyzők a Gyékényből Szőtt Egyesület hagyományőrző tagjai segítségével a gyékényezést is kipróbálhatták. A program egy igazi őszi lakomával zárult.
„A résztvevők, Szent Mihály küldöttei bebizonyították, hogy méltók a hagyományok mentésére, őrzésére és továbbadására.” – ismertette a legfontosabb eredményt a szervező iskola.


