A KLIK és Szombathely Önkormányzata közösen lép fel a gyerekek érdekében

Publikálva: 2013. szeptember 22.

Országosan kiemelt feladatként kezeli a gyógypedagógiai ellátás megszervezését a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KLIK). Az állami intézményfenntartó minden egyes intézmény esetében – az egyedi sajátosságok figyelembevételével és az adott települési önkormányzat közreműködésével – igyekszik a gyermekek számára a legjobb és legeredményesebb fejlesztő nevelést-oktatást biztosítani.

A szombathelyi Aranyhíd Nevelési Oktatási Integrációs Központ Egységes Gyógypedagógiai Konduktív Pedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda, Általános Iskola és Speciális Szakiskola több éve ismert nehézségeire a KLIK Szombathelyi Tankerületén keresztül olyan megoldást dolgozott ki, amely orvosolva a problémákat, hosszú távon garantálja a zavartalan működést.

A nagy múltú intézményben a korábbi tanévekben a tanórai és a fejlesztő foglalkozásokat a szakemberek csak jelentős mennyiségű túlórával és nyugdíjasok bevonásával tudták ellátni.

A KLIK a korábbi, a pedagógusok folyamatos túlterhelésére építkező gyakorlat helyett új státuszokat biztosít a fejlesztési feladatok ellátásához. Betöltésüket azonban nehezíti a megyében jellemző szakemberhiány. Az Intézményfenntartó Központ ezért továbbfoglalkoztatja a 14 elismert, több évtizedes tapasztalatot felhalmozó nyugdíjas szakembert, hogy a megfelelő gondozás folyamatos legyen az iskolában.

A tanévet megelőzően a nagy költségigényű terápiák finanszírozását újra kellett tervezni. Az állami intézményfenntartó központ és Szombathely önkormányzata példaértékű összefogással együtt teremti elő a szükséges forrásokat a költséges terápiás foglalkozásokra. A gyermekek érdekében létrejött együttműködésnek köszönhetően tervezhetővé vált a 1,2 millió forint éves költségű lovas-terápia is.

Néhány napon belül a tankerület és a városvezetés az intézmény vezetőivel együtt teljes körű tájékoztatást tart az érintett tanulók szülei számára, ahol ismertetik a tanévkezdés során tapasztalt nehézségek megnyugtató megoldásait.

Menü

Klebelsberg Központ

EFOP-4.1.11-21-2021-00001 Projekt

EFOP-3.1.11-19-2020-00001 projekt

Rászoruló Személyeket Támogató Operatív Program (RSZTOP)

DIGITÁLIS KOMPETENCIA FEJLESZTÉSE

ÚTRAVALÓ ÖSZTÖNDÍJPROGRAMOK EFOP-3.1.4-15-2015-00001 VEKOP-7.3.1-17-2017-00001

Energiahatékonysági fejlesztések az iskolákban

A kora gyermekkori intervenció ágazatközi fejlesztése

Köznevelés az iskolában

Informatikai fejlesztések az iskolákban

Társadalmi Megújulás Operatív Program az iskolákban

Köznevelés Állami Fenntartóinak Folyamat-egységesítése és Elektronizálása (KAFFEE)

Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára RRF-1.2.1-2021-2021-00001

Előkészítés a Digitális oktatáshoz való egyenlő hozzáférés feltételeinek biztosítása a tanulók és a pedagógusok számára RRF-1.0.0-2021-00002

DIMOP_PLUSZ-4.1.1-23-2023-00001

Navigáció